"> 25/02/2021 – ShkupiLajm.com
Njihuni me 17-vjeçarin Bennet Nura, i pari banor shqiptar i planetit Mars!

Njihuni me 17-vjeçarin Bennet Nura, i pari banor shqiptar i planetit Mars!

25/02/2021
Bennet Nura 17 vjeç, është shqiptari i parë që tashmë i ka arritur emri në planetin Mars. Në vitin 2020 para se raketa Atlas V të niset për në ...
582 RASTE TË REJA, 13 VIKTIMA, 374 TË SHËRUAR

582 RASTE TË REJA, 13 VIKTIMA, 374 TË SHËRUAR

25/02/2021
NË TOTAL 101.214 RASTE, AKTIVE – 7.418 MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.972 testime, kurse j...
Epidemiologu: Çfarë ndodh nëse vaksinohet dikush që e ka kaluar infeksionin natyror nga COVID-19

Epidemiologu: Çfarë ndodh nëse vaksinohet dikush që e ka kaluar infeksionin natyror nga COVID-19

25/02/2021
Epidemiologu Ilir Alimehmeti, ka analizuar situatën e koronavirusit, procesin e vaksinimit dhe çfarë ndodh nëse vaksinohet dikush që e ka kaluar infek...
Pandemia “i mësoi” shqiptarët të paguajnë me kartë: Rritje 17% në 2020

Pandemia “i mësoi” shqiptarët të paguajnë me kartë: Rritje 17% në 2020

25/02/2021
Numri i pagesave me kartë në Shqipëri arriti në më shumë se 5.8 milionë gjatë vitit 2020, niveli më i lartë i regjistruar ndonjëherë. Të dhënat e B...
Trajanov largohet nga grupi parlamentar i LSDM-së

Trajanov largohet nga grupi parlamentar i LSDM-së

25/02/2021
Pavle Trajanov nga Lidhja Demokratike do të veprojë i pavarur në Kuvend, njoftoi kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në takimin jozyrtar me gazetarët. ...
SELA: NUK DO TË RIKANDIDOJ PËR KRYETAR TË STRUGËS

SELA: NUK DO TË RIKANDIDOJ PËR KRYETAR TË STRUGËS

25/02/2021
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, nuk do të dalë në garë për krytar të Strugës në Zgjedhjet Lokale. Këtë e ka thënë vetë ai në një in...
Mbi 1000 aplikime për regjistrues dhe instruktorë

Mbi 1000 aplikime për regjistrues dhe instruktorë

25/02/2021
Mbi 1 mijë aplikime kanë arritur që në ditën e parë të shpalljes së konkursit për regjistrues dhe instruktor rajonal të cilët do të realizojnë procesi...
Qeveria e Maqedonisë miratoi marrëveshjen për furnizim me vaksina ruse

Qeveria e Maqedonisë miratoi marrëveshjen për furnizim me vaksina ruse

25/02/2021
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot para poliklinikës së “Bukuresht” njoftoi se Qeveria tashmë ka miratuar marrëveshjen për furnizim me vaksinë...
Zgjedhjet lokale më 3, 10 ose 17 tetor

Zgjedhjet lokale më 3, 10 ose 17 tetor

25/02/2021
Zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut duhet të mbahen më 3, më 10 ose më 17 tetor, tha sot në takimin me gazetarët, kryetari i Kuvendit, Talat Xhafe...