"> 27/02/2021 – ShkupiLajm.com
Regjistrimi i popullsisë fillon me diasporën! Nga 1 marsi deri më 21 prill mërgimtarët do të mund të regjistrohen online

Regjistrimi i popullsisë fillon me diasporën! Nga 1 marsi deri më 21 prill mërgimtarët do të mund të regjistrohen online

27/02/2021
https://youtu.be/n4yW8JKEAZY Një muaj para fillimit zyrtar të operacionit më të madh statistikor, pasnesër fillon regjistrimi i mërgimtarëve dhe do...
Ziadin Sela: Zaev e ka patjetër të nxjerr të vërtetën për rastin “Monstra”

Ziadin Sela: Zaev e ka patjetër të nxjerr të vërtetën për rastin “Monstra”

27/02/2021
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për Radio Televizionin e Shqipërisë foli për rastin “Monstra’ dhe për ngjarjet e fundit. Sipas tij,...
7 viktima, 721 të infektuar me virusin korona dhe 171 të shëruar

7 viktima, 721 të infektuar me virusin korona dhe 171 të shëruar

27/02/2021
Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se në 24 orët e fundit nga 3816 testime të realizuara, 721 pacientë kanë rezultuar pozitivë me virusin korona...
Kandidat i BDI-së në Çair do të jetë Ardian Muça – grupi i Mexhitit jashtë loje?

Kandidat i BDI-së në Çair do të jetë Ardian Muça – grupi i Mexhitit jashtë loje?

27/02/2021
Zgjedhjet lokale në vend pritet që të mbahen në muajin tetor, ndërsa jozyrtarisht partitë politike në vend kanë filluar përgatitjet për kandidaturat e...
Ministrat e BDI-së i japin llogari Kryesisë Qendrore!

Ministrat e BDI-së i japin llogari Kryesisë Qendrore!

27/02/2021
https://youtu.be/y0k1CT2Eu0M Bashkimi Demokratik për Integrim gjatë ditë së sotme ka mbledhur kryesinë qendrore. Në këtë mbledhje të pranishëm ishin ...
Pedagogët e muzikës kërkojnë që librat të jenë nga nga autorë shqiptarë

Pedagogët e muzikës kërkojnë që librat të jenë nga nga autorë shqiptarë

27/02/2021
Shoqata e Pedagogëve të Muzikës nuk heq dorë nga qëndrimi që librat e muzikës për arsimin fillor të jenë nga autorë shqiptarë dhe të njëjtat të mos pë...
Ish e dashura e Ronaldos, pas kërkesës për divorcim, zhvishet si e ka falur Zoti

Ish e dashura e Ronaldos, pas kërkesës për divorcim, zhvishet si e ka falur Zoti

27/02/2021
Ajo është mësuar të bëjë bujë në Instagram dhe paraqitja e divorcit së fundmi nuk ka ndryshuar asgjë. Ish e dashura e Cristiano Ronaldos, Kim Karda...
Zgjedhja e Presidentit në Kosovë, mund të fusë vendin në krizë

Zgjedhja e Presidentit në Kosovë, mund të fusë vendin në krizë

27/02/2021
Vendi mund “të zhytet” në një krizë institucionale në mungesë të një presidenti konsensual. Kjo pasi partitë politike nuk janë të gatshme për bashkëpu...
Sa të moshauar mbi 100 vjeçar jetojnë në Maqedoninë e Veriut

Sa të moshauar mbi 100 vjeçar jetojnë në Maqedoninë e Veriut

27/02/2021
Në Maqedoninë e Veriut jo edhe pak ka banorë që kanë shkelur të 100-tat. Sipas të dhënave të Ministrisë së Brendshme, momentalisht ka 2040 shtetas që ...
Osmani: Nga e hëna fillon regjistrimi, për herë të parë regjistrohet edhe diaspora

Osmani: Nga e hëna fillon regjistrimi, për herë të parë regjistrohet edhe diaspora

27/02/2021
Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani sot në konferencë të përbashkët për shtyp me Drejtorin e Entit Shtetëror Statistikor, Apostol Simovski preza...
Regjistrimi, për mërgimtarët aplikacion i veçantë

Regjistrimi, për mërgimtarët aplikacion i veçantë

27/02/2021
Regjistrimi i diasporës dhe përfaqësuesve të misioneve diplomatike dhe konsullore fillon të hënën, duke shënuar adresën e postës elektronike dhe numri...