"> March 2021 – ShkupiLajm.com
1 2 3 34 11 / 373 POSTS
Rritet paga minimale, e diela do të jetë ditë jo pune në Maqedoni

Rritet paga minimale, e diela do të jetë ditë jo pune në Maqedoni

31/03/2021
Lartësia e pagës minimale do të rritet me 1.7 për qind dhe nga prilli i vitit 2021 do të jetë 22,146 denarë bruto ose 15,194 denarë neto, njoftoi Mini...
Ja pse nuk dihet numri i saktë i banorëve në Maqedoni

Ja pse nuk dihet numri i saktë i banorëve në Maqedoni

31/03/2021
Në Maqedoni është thuajse e pamundur të zbulohet numri i saktë i banorëve të saj si dhe cila është përkatësia e tyre etnike. E dini pse? Sepse ajo nuk...
1511 raste të reja, 32 të vdekur nga COVID-19

1511 raste të reja, 32 të vdekur nga COVID-19

31/03/2021
Ministria e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë bërë 4.445 testime ndërsa janë regjistruar 1.511 raste të reja me kovid-19. Në 2...
Rreth 800 persona janë të pa dokumente, ndërsa 2.500 kanë aplikuar për shtetësi në Maqedoni

Rreth 800 persona janë të pa dokumente, ndërsa 2.500 kanë aplikuar për shtetësi në Maqedoni

31/03/2021
Rreth 800 persona janë të pa dokumente, ndërsa 2,500 kanë aplikuar për shtetësi, tha për “Sitel” Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq, duke iu referuar...
Afrohet Ramazani, OBSH-ja me rekomandime

Afrohet Ramazani, OBSH-ja me rekomandime

31/03/2021
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dalë me rekomandime para muajit të shenjtë mysliman, Ramazanit dhe festës Pashkët. Propozojnë, që tubimet fet...
Maqedonia e Veriut zyrtarisht përfshihet në projektin Aleksandrupoli

Maqedonia e Veriut zyrtarisht përfshihet në projektin Aleksandrupoli

31/03/2021
Republika e Maqedonisë së Veriut do të jetë pjesë e projektit për ndërtim të terminalit për gaz natyror të lëngshëm 17 kilometra larg Aleksandupolit p...
Takim i kryeparlamentarit Xhaferit me koordinatorët e grupeve parlamentare

Takim i kryeparlamentarit Xhaferit me koordinatorët e grupeve parlamentare

31/03/2021
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi mban takim me koordinatorët e grupeve parlamentare. Xhaferi siç është paralajmëruar nga kabineti i tij do të mbajë ...
Filipçe: Gjendja nëpër spitale është shumë serioze

Filipçe: Gjendja nëpër spitale është shumë serioze

31/03/2021
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se në koordinim të rregullt me ​​drejtorët e klinikave, u konstatua se situata në spitale është serioze, tr...
Më 14 maj Greqia hap kufirin me Maqedoninë e Veriut

Më 14 maj Greqia hap kufirin me Maqedoninë e Veriut

31/03/2021
Më 14 maj Greqia do ta hap kufirin për hyrje të shtetasve të Maqedonisë së Veriut, njoftoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Ai tha se këtë m...
Regjistrohet rasti i parë me efekte anësore nga AstraZeneca në Maqedoni

Regjistrohet rasti i parë me efekte anësore nga AstraZeneca në Maqedoni

31/03/2021
Regjistrohet rasti i parë me efekte te padëshirueshme nga AstraZeneca ne Maqedoni. Behet fjale për një 28-vjecare e cila është vaksinuar ne Serbi. efe...
PUBLIKOHET RAPORTI PËR TË DREJTAT E NJERIUT

PUBLIKOHET RAPORTI PËR TË DREJTAT E NJERIUT

31/03/2021
ÇFARË ËSHTË GJENDJA NË RMV, SHQIPËRI E KOSOVË? Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken paraqiti të martën raportin për të drejtat e njeriut në ...
1 2 3 34 11 / 373 POSTS