"> 01/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 20 POSTS
Njihuni me robotin që prodhon karrige për 9 minuta

Njihuni me robotin që prodhon karrige për 9 minuta

01/04/2021
‘Limitet’ e një roboti u testuan duke e vënë në provë për prodhimin e një karrigeje.Shkencëtarët në Universitetin Teknologjik Nanyang, Singapor tregua...
Nesër regjim i posaçëm i komunikacionit në Shkup për shkak të protestës

Nesër regjim i posaçëm i komunikacionit në Shkup për shkak të protestës

01/04/2021
Siç njoftojnë nga policia, nesër nga ora 13:30 është paralajmëruar protestë e cila do të fillojë nga Parku i Çairit dhe do të vazhdojë deri në Qeverin...
Serbia i dhuron Maqedonisë së V. 20.000 doza të vaksinës, Sputnik V

Serbia i dhuron Maqedonisë së V. 20.000 doza të vaksinës, Sputnik V

01/04/2021
Maqedonia e Veriut ka pranuar të enjten 20.000 doza të vaksinës ruse Sputnik V, si donacion nga Serbia ndërsa së shpejti pritet të marrë edhe 20.00 do...
Halimi i shënon gol të çmendur Spanjës rreth 40 metra larg portës

Halimi i shënon gol të çmendur Spanjës rreth 40 metra larg portës

01/04/2021
Kosova ka ngushtuar epërsinë ndaj Spanjës në minutën e 70’. Mesfushori, Besar Halimi, ka shfrytëzuar një dalje të gabuar të Simon dhe një huti të v...
Kinezët lëshuan në qarkullim “Autostradën më të bukur në Botë” (VIDEO)

Kinezët lëshuan në qarkullim “Autostradën më të bukur në Botë” (VIDEO)

01/04/2021
Autostrada e cila po quhet “më e bukura” është hapur për qarkullim në provincën Hunan të Kinës. Autostrada e re ndikon shumë në turizmin kinez duke l...
29 të vdekur, 1.402 raste të reja me COVID19,  shërohen 761 pacientë

29 të vdekur, 1.402 raste të reja me COVID19, shërohen 761 pacientë

01/04/2021
Shënohet numër katërshifror i rasteve pozitive me Covid-19 edhe në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raporton se ka...
Regjistrimi, ASH-AAA dorëzon 200 amendamente

Regjistrimi, ASH-AAA dorëzon 200 amendamente

01/04/2021
Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa ka dorëzuar 200 amendamente në Komisionin për Çështje Evropiane në lidhje me Propozim-Ligjin për ndr...
Shaban Tërstena mposht sëmundjen COVID-19, lëshohet nga spitali

Shaban Tërstena mposht sëmundjen COVID-19, lëshohet nga spitali

01/04/2021
Ish-kampioni olimpik shqiptar në mundje Shaban Tërstena, është shëruar nga COVID-19 dhe ka dalë nga spitali. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai, nëpër...
Vazhdon vetëregjistrimi i diasporës!

Vazhdon vetëregjistrimi i diasporës!

01/04/2021
Vazhdon vetregjistrimi i diasporës, ku deri më tani janë regjistruar 177,875 persona. Shumica e shtetasve të vetregjistruar në diasporë janë nga Zvicr...
Ka ndërruar jetë gazetari Anton Sereçi

Ka ndërruar jetë gazetari Anton Sereçi

01/04/2021
Në moshën 74 vjeçare ka ndërruar jetë gazetari Anton Sereçi. Ai humbi jetën si pasojë e virusit korona.Ishte i shtrirë për një kohë në Klinikën Infek...
Ballkani Perëndimor në numra: Sa vaksina anti-COVID janë siguruar dhe sa persona janë vaksinuar

Ballkani Perëndimor në numra: Sa vaksina anti-COVID janë siguruar dhe sa persona janë vaksinuar

01/04/2021
Përderisa bota është nën ndikimin e valës së re të pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), shumica e vendeve të Ballkanit Perëndimor janë duke u ...
1 2 11 / 20 POSTS