"> 02/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 13 POSTS
VV refuzon kërkesën e Abdixhikut për tërheqjen e iniciativës së ndryshimit të Ligjit për Zgjedhje

VV refuzon kërkesën e Abdixhikut për tërheqjen e iniciativës së ndryshimit të Ligjit për Zgjedhje

02/04/2021
Lëvizja Vetëvendosje ka refuzuar kërkesën e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), për tërheqjen e iniciativës së ndryshimit të Ligjit për...
Bilanc tragjik nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, 50 viktima në 24 orët e fundit

Bilanc tragjik nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, 50 viktima në 24 orët e fundit

02/04/2021
Në 24 orët e fundit, Maqedonia e Veriut ka regjistruar 1320 infeksione të reja nga 4174 testime të kryera. Vatra më e nxehtë mbetet Shkupi me 580 rast...
Shtyhet procesi i regjistrimit

Shtyhet procesi i regjistrimit

02/04/2021
Ka përfunduar senaca në të cilën duhej të votohej për ndryshimin e Ligjit për regjistrim të popullsisë, me të cilin procedura e regjistrimit shtyhet p...
Sot Dita Botërore e ndërgjegjësimit mbi Autizmin

Sot Dita Botërore e ndërgjegjësimit mbi Autizmin

02/04/2021
Sot është Dita Botërore e Autizmit e cila synon të rrisë ndërgjegjësimin dhe edukimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit dhe përmirësimin e...
Pagë deri në 700 euro në Maqedoni, interesim i dobët i qytetarëve për këtë lloj pune

Pagë deri në 700 euro në Maqedoni, interesim i dobët i qytetarëve për këtë lloj pune

02/04/2021
Blegtorët e Maqedonisë e kanë të vështirë të gjejnë barinj nga Maqedoni për t’u kujdesur për kafshët e tyre dhe për këtë shkak ata angazhojnë bari nga...
HEKURUDHAT E MAQEDONISË NË GJENDJE TË MJERUESHME

HEKURUDHAT E MAQEDONISË NË GJENDJE TË MJERUESHME

02/04/2021
Hekurudhat do të blejë automjet të ri, jo tren, por makinë pasagjerësh. Në shpalljen e Byrosë për furnizim publik thuhet se kompania do të blejë limuz...
Interesimi po bie, 697 mërgimtarë u regjistruan për 24 orë!

Interesimi po bie, 697 mërgimtarë u regjistruan për 24 orë!

02/04/2021
Të dhënat e fundit për regjistrimin e diasporës, tregojnë se ka rënë interesimi i mërgimtarët për t’u vetëregjistruar. Nëse krahasohen të dhënat e ...
Kryetari i Çairit, Visar Ganiu ngushëllon familjen Sereçi

Kryetari i Çairit, Visar Ganiu ngushëllon familjen Sereçi

02/04/2021
Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu ka ngushëlluar familjen Sereçi. “Shumë pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit dhe gazetarit...
I burgosuri nga “Idrizova” fitoi mijëra euro duke mashtruar, bënte rolin e drejtorit

I burgosuri nga “Idrizova” fitoi mijëra euro duke mashtruar, bënte rolin e drejtorit

02/04/2021
Një i burgosur nga burgu i Shkupit “Idrizovë” shtatë muaj përmes telefonit u ka thirrur personave të ndryshëm, duke u prezantuar në mënyrë të rreme si...
Naser Ziberi e ka vizituar Kamçevin në burg, i brengosur për kushtet e tij

Naser Ziberi e ka vizituar Kamçevin në burg, i brengosur për kushtet e tij

02/04/2021
Siç merr vesh jozyrtarisht portali PlusInfo, Avokati i Popullit, Naser Ziberi, e ka vizituar Kamçevin në burg dhe në raportin e tij ka shkruqar se në ...
Protesta kundër “rasteve të montuara” në Shkup, marshi ka shpalosur një flamur të madh kuq e zi (VIDEO)

Protesta kundër “rasteve të montuara” në Shkup, marshi ka shpalosur një flamur të madh kuq e zi (VIDEO)

02/04/2021
Sot në Shkup protestohet kundër aktgjykimit të rastit “Monstra” dhe rasteve tjera “të montuara” njofton Portalb.mk. 14.30 – Marshi ka arritur afër Bi...
1 2 11 / 13 POSTS