"> 04/04/2021 – ShkupiLajm.com
Vaksinimi masiv fillon nesër, janë caktuar termine për 3000 qytetarë

Vaksinimi masiv fillon nesër, janë caktuar termine për 3000 qytetarë

04/04/2021
Vaksinimi masiv i popullatës kundër Kovid-19 në vend do të fillojë zyrtarisht nesër, e hënë, me “Sputnik V”. Vaksinimi do të bëhet në pikat në A1 Aren...
Skandal: Ne librin shkollor shkruhet se rritja e natalitetit tek shqiptarët shkakton disproporcion në planin ekonomik…

Skandal: Ne librin shkollor shkruhet se rritja e natalitetit tek shqiptarët shkakton disproporcion në planin ekonomik…

04/04/2021
Omer Ajdini kërkon shkrepësen / Libri i Sociologjisë “kërkon” që shqiptarëve me ligj t’u ndalohet të lindin fëmijë Omer Ajdini në facebook shkrua...
Izet Mexhiti tregon arsyet pse votoi kunder shtyerjes së regjistrimit

Izet Mexhiti tregon arsyet pse votoi kunder shtyerjes së regjistrimit

04/04/2021
Ditën e djeshme (datë 2 prill) u votua për shtyerjen e regjistrimit, kjo u dakordua mes Zaev dhe Mickovsi në takimin e tyre që patën me qëllim për rru...
KOSOVË: Deri kur mund të përsëritet votimi nëse nuk bëhen 80 vota në kuti?

KOSOVË: Deri kur mund të përsëritet votimi nëse nuk bëhen 80 vota në kuti?

04/04/2021
Kuvendi i Kosovës është mbledhur dhe po voton për zgjedhjen e presidentit. Në votimin e parë nuk u arrit të bëhen 80 vota në kuti, që do të jepte mund...
BANKAT NË MV SHËNOJNË FITIME, QYTETARËT S’MUND TË PAGUJANË KREDITË

BANKAT NË MV SHËNOJNË FITIME, QYTETARËT S’MUND TË PAGUJANË KREDITË

04/04/2021
Qytetarët dhe kompanitë të cilat shfrytëzuan masën anti krizë të qeverisë që ka të bëj me prolongimin e pagesës së kësteve të kredive, nga fillimi i k...
E DHIMBSHME / Baci Sulejman, i burgosur pafaj në rastin ‘Sopoti’, vuan nga mospasja e shtetësisë (VIDEO)

E DHIMBSHME / Baci Sulejman, i burgosur pafaj në rastin ‘Sopoti’, vuan nga mospasja e shtetësisë (VIDEO)

04/04/2021
Sulejman Sulejmani, ish i burgosur në rastin e montuar politik të quajtur “Sopoti”, përveç vuajtjeve pa të drejtë në qelitë e burgut të Idrizovës, ka ...
Forbes: Cilët janë degët që i bëjnë të diplomuarit milionerë

Forbes: Cilët janë degët që i bëjnë të diplomuarit milionerë

04/04/2021
Sipas analizave, në mesin e fakulteteve që më së shpejti mund të pasurohen është fakulteti i Inxhinierisë Mekanike dhe Elektronike. Studimet gjitha...
Maqedonia e Veriut drejt (Zh)bërjes si SHTET

Maqedonia e Veriut drejt (Zh)bërjes si SHTET

04/04/2021
Nga Marjana DODA “Lufta për Maqedoninë – një konkurs i papajtueshëm për ‘zemrat dhe mendjet’ maqedonase nga nacionalizmat bullgarë, grekë dhe serb...
Dude Balje për vizitë në Shkup: Maqedonia ta marrë shembull Ligjin zgjedhor të Kosovës

Dude Balje për vizitë në Shkup: Maqedonia ta marrë shembull Ligjin zgjedhor të Kosovës

04/04/2021
Deputetja boshnjake në Kuvendin e Kosovës, Dude Balje, sot ka realizuar vizitë në Shkup, ku është takuar me deputetin Zeqir Ramçiloviq. Duke pasur ...
Kriptovalutat: Banka Popullore sqaroi sa i rrezikshëm dhe i ligjshëm është përdorimi i tyre në Maqedoninë e Veriut,

Kriptovalutat: Banka Popullore sqaroi sa i rrezikshëm dhe i ligjshëm është përdorimi i tyre në Maqedoninë e Veriut,

04/04/2021
Banka Popullore e Maqedonisë së Veriut ka dhënë sqarime për disa dilema në lidhje me përdorimin e kriptovalutave në vend, por duke theksuara se sqarim...