"> 05/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 13 POSTS
Nga sot, bujqit mund të aplikojnë për subvencione

Nga sot, bujqit mund të aplikojnë për subvencione

05/04/2021
Nikica Baçovski – Drejtor i Agjencisë për Mbështetje Financiare në Bujqësi. Aplikimi për marrjen e subvencioneve bujqësore fillon sot, dhe do të ...
Maqedonia shtrëngon masat anti-covid, nis ora policore

Maqedonia shtrëngon masat anti-covid, nis ora policore

05/04/2021
Shtrëngohen masat anti-Covid edhe në Maqedoni të Veriut. Qeveria ka miratuar propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive që ora policore të fill...
Korridori 8 i mirë në letër, por larg realizimit

Korridori 8 i mirë në letër, por larg realizimit

05/04/2021
Infrastruktura paraqet një element bazë për zhvillimin ekonomik të një vendi, pasi kjo do të mundësonte lëvizjen e lirë të mallrave dhe njërëzve kjo l...
Masat i vendosim në prag të festave, me qëllim që të dashurit t’i kemi në numër dhe në tryezë, tha Zaevi

Masat i vendosim në prag të festave, me qëllim që të dashurit t’i kemi në numër dhe në tryezë, tha Zaevi

05/04/2021
Numri i rasteve të reja po rritet, po ashtu edhe i viktimave. Kapacitetet spitalore janë duke e përjetuar stërmbushjen më të madhe që nga fillimi i pa...
Karaxhovski: Pesë janë qytetet në gjendjen më kritike

Karaxhovski: Pesë janë qytetet në gjendjen më kritike

05/04/2021
Drejtorit i Komisioni për Sëmundje, Zharko Karaxhovski, tha se pesë qytete janë kritike, ku faktori i transmetimit R0 është mbi 1. “Gjendja epidemi...
37 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

37 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

05/04/2021
37 persona kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ndërkaq, nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste t...
RMV pret ndryshime të raporteve pas zgjedhjeve në Bullgari

RMV pret ndryshime të raporteve pas zgjedhjeve në Bullgari

05/04/2021
Në Bullgari sot po mbahen zgjedhjet parlamentare, pas të cilave Maqedonia e Veriut pret intensifikim të dialogut për çështjet e hapura që kanë bllokua...
Zaev kujton numrin e parë të gazetës “Flaka e Vëllazërimit”

Zaev kujton numrin e parë të gazetës “Flaka e Vëllazërimit”

05/04/2021
Kryeministri i vendit, Zoran Zaev në një postim në Facebook, ka kujtuar numrin e parë të gazetës shqipe “Flaka e Vëllazërimit”. Ai thekson se gazeta “...
Sot pritet të nis vaksinimi masiv kundër COVID-19

Sot pritet të nis vaksinimi masiv kundër COVID-19

05/04/2021
Në sallën “Boris Trajkovski” sot pritet të nis vaksinimi masiv kundër Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Për sot është paraparë vaksinimi i 3000 qytetar...
Osmani: Do të jem unifikuese, nuk jemi shumë për t’u ndarë

Osmani: Do të jem unifikuese, nuk jemi shumë për t’u ndarë

05/04/2021
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është shprehur se do të punojë në interes të vendit nga pozita që ka marr sot. “Kosovën duhet ta bëjmë gjithë ...
Ndodh edhe kjo, ish kryetari i komunës blen dyqan 500 mijë euro, pa paguar asnjë denarë

Ndodh edhe kjo, ish kryetari i komunës blen dyqan 500 mijë euro, pa paguar asnjë denarë

05/04/2021
Maqedonia e Veriut është vend i çudirave, prandaj pak njerëz do të habiten kur të lexojnë edhe “margaritarin” e fundit. Një ish kryetar komune, i cili...
1 2 11 / 13 POSTS