"> 07/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
Historia e shqiponjës me dy koka

Historia e shqiponjës me dy koka

07/04/2021
Shqiponja me dy koka konsiderohet nga shumë studiues si një ndër simbolet më të lashtë të botës. Ka simbolizuar gjithmonë pushtetin. Nuk ka asnjë embl...
51 të vdekur e 1.302 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

51 të vdekur e 1.302 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

07/04/2021
Gjatë ditës së mërkurë në Maqedoninë e Veriut kanë vdekur 51 persona ndërkaq janë shënuar 1.302 raste të reja si pasojë e COVID-19. Gjatë 24 orëve ...
‘Lidli’ gjerman po vjen në Maqedoni do punësojë 28.000 njerëz

‘Lidli’ gjerman po vjen në Maqedoni do punësojë 28.000 njerëz

07/04/2021
Kryeministri Zaev jep lajmin e mire ne rrjetin social facebook shkruan: “Lidl” po vjen në Maqedoninë Veriore! Investimi i ndërmarrjes gjermane ësht...
Me hekurudhën e qytetit, në rajonin e Shkupit, do të udhëtohej të paktën dy herë më shpejt sesa me autobus (Infografik)

Me hekurudhën e qytetit, në rajonin e Shkupit, do të udhëtohej të paktën dy herë më shpejt sesa me autobus (Infografik)

07/04/2021
Krahasimi i orareve të NQP-Shkup dhe Hekurudhave të RMV-Transporti tregon se trenit për udhëtarë nga Qendra e Transportit përmes Lisicës, Draçevës d...
Ambasadorja amerikane në Maqedoni drejtohet në gjuhën shqipe: Mirënjohje për të gjithë punonjësit shëndetësorë

Ambasadorja amerikane në Maqedoni drejtohet në gjuhën shqipe: Mirënjohje për të gjithë punonjësit shëndetësorë

07/04/2021
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuar të Amerikës, Kate Marie Byrnes, në ditën botërore të shëndetit ka shprehur mirënjohje për të gjithë punonjësit shën...
Për një javë janë regjistruar 260 viktima nga Covid-19, janë shëruar 4.861 persona

Për një javë janë regjistruar 260 viktima nga Covid-19, janë shëruar 4.861 persona

07/04/2021
Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar raportin javor për situatën me virusin Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Gjatë periudhës prej 29 mars deri...
Tre persona mashtrojnë 56 vjeçarin, ia morën 80 mijë euro

Tre persona mashtrojnë 56 vjeçarin, ia morën 80 mijë euro

07/04/2021
MPB njofton se të martën një 56 vjeçar nga Dibra ka njoftuar policinë për një mashtrim të rëndë nga personat M.D. dhe K.S. nga Dibra, si dhe nga perso...
A mund të porosisim online gjatë orës policore?

A mund të porosisim online gjatë orës policore?

07/04/2021
Qytetarët do të mund të porosisin online në orë policore, por vetëm nga restorantet të cilat plotësojnë disa parakushte për të realizuar dërgesa në sh...
Raporti i ‘Amnesty International’: Në Maqedoni shqetësuese është mos-ndëshkueshmëria dhe gjuha e urrejtjes

Raporti i ‘Amnesty International’: Në Maqedoni shqetësuese është mos-ndëshkueshmëria dhe gjuha e urrejtjes

07/04/2021
Edhe përkundër zbatimit të reformave të identifikuara nga Komisioni Evropian, shqetësimet mbeten në lidhje me mosndëshkimin, gjuhën e urrejtjes, diskr...
Komiteti i Helsinkit: Qeveria t’u jep fund përfitimeve të spitaleve private në kohë të pandemisë

Komiteti i Helsinkit: Qeveria t’u jep fund përfitimeve të spitaleve private në kohë të pandemisë

07/04/2021
Me rastin e Ditës Botërore të Shëndetit, Komiteti i Helsinkit për të Drejtat e Njeriut e ka riafirmuar qëndrimin e përbashkët të qindra organizatave n...
Takim i kryetarit të komunës së Çairit Ganiu me ambasadoren britanike Gallovej

Takim i kryetarit të komunës së Çairit Ganiu me ambasadoren britanike Gallovej

07/04/2021
Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti sot në takim pune ekselencën e saj, ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar Rejçell Gallovej. Kreu i Ç...
1 2 11 / 16 POSTS