"> 11/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
Ishte në fokusin e shumë medieve botërore, nënë e bijë sot edhe në muralin e Bllacës

Ishte në fokusin e shumë medieve botërore, nënë e bijë sot edhe në muralin e Bllacës

11/04/2021
Në Bllacën e Hanit të Elezit është përuruar sot ‘ Muri i Kujtesës’, në qendër të së cilit qëndron fotografia e Shefrie Lutës me vajzën e saj Besianën,...
Lëndohet rëndë një punëtorë gjatë ndërtimit të objektit në Shkup

Lëndohet rëndë një punëtorë gjatë ndërtimit të objektit në Shkup

11/04/2021
Lëndime të rënda trupore dje ka marrë 63-vjeçari S.D nga Inxhikova e Shkupi, ndërsa kryente punime ndërtimore në një ndërtesë. Siç njoftoi Ministri...
Pasaporta e anëtarit të ISIS-it, përpasje mes pushtetit dhe opozitës

Pasaporta e anëtarit të ISIS-it, përpasje mes pushtetit dhe opozitës

11/04/2021
Përpasje mes pushtetit dhe opozitës. Opozitarja VMRO-DPMNE zbuloi edhe një person nga afera “Dvojnik” i cili ka fituar pasaportë me identitet të rrejs...
Përjetë president/ Si e ndryshoi kushtetutën Vladimir Putin

Përjetë president/ Si e ndryshoi kushtetutën Vladimir Putin

11/04/2021
Me një lëvizje që i blindon plotësisht pushtetin deri në 2036, presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar legjislacionin që e lejon atë të mbajë dety...
Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

11/04/2021
Ministria e Shëndetësisë informon në 24 orët e fundit janë kryer 3.050 teste, ndërsa janë regjistruar 687 raste të reja me COVID-19. Në Shkup – 310...
Konfiskohet marihuanë në vlerë prej 800.000 eurove, kryeshefi nga Prilepi ka qenë “pastrues”

Konfiskohet marihuanë në vlerë prej 800.000 eurove, kryeshefi nga Prilepi ka qenë “pastrues”

11/04/2021
https://youtu.be/6O9qtpLQ4jg Ishin ndjekur për disa muaj, kurse dje MPB-ja në bashkëpunim me Shërbimin amerikan anti-drogë, arriti të kapë një na...
Gazetarët dhe punonjësit mediatik do të vaksinohen nesër

Gazetarët dhe punonjësit mediatik do të vaksinohen nesër

11/04/2021
Vaksinimi i gazetarëve dhe punonjësve mediatik do të kryhet të hënën (12.04) në mëngjes, në terminin mes orës 08:20 dhe 10:30 në A1 Arena (Salla Boris...
REAL MADRID FITON “EL CLASSICON”, MPOSHT BARCELONËN NË “ALFREDO DI STEFANO”

REAL MADRID FITON “EL CLASSICON”, MPOSHT BARCELONËN NË “ALFREDO DI STEFANO”

11/04/2021
Real Madridit i ka takuar derbi i javës së 30-të në La Liga, duke mposhtur me shifrat 2:1 Barcelonën në “El Classico”, njofton Insajderi. Nikoqirët...
Taravari: Ju që bëni tregti në emër të lajmit, hapni ndonjë fastfood më mirë

Taravari: Ju që bëni tregti në emër të lajmit, hapni ndonjë fastfood më mirë

11/04/2021
Nga Dr. Arben TARAVARI Ky titull sfidues nuk ka për qëllim ndonjë analizë të mirëfilltë mbi raportin e këtyre dy fenomeneve shumë të rëndësishme, e...
Zjarrfikësit e Shkupit u vaksinuan kundër Covid-19

Zjarrfikësit e Shkupit u vaksinuan kundër Covid-19

11/04/2021
Zjarrfikësit e Shkupit janë vaksinuar kundër Covid-19. Këtë e kanë bërë të ditur nga Qyteti i Shkupit duke njoftuar, se zjarrfikësit janë ndër shërbim...
Piloti tregon si mbijetoi 38 ditë në xhunglën e Amazon pas rrëzimit të avionit

Piloti tregon si mbijetoi 38 ditë në xhunglën e Amazon pas rrëzimit të avionit

11/04/2021
Antonio Sena me origjinë nga Brazili, po fluturonte i vetëm me një aeroplan Cessna 210 në Amazon teksa vuri re se motori u ndal papritmas. Për disa mi...
1 2 11 / 16 POSTS