"> 12/04/2021 – ShkupiLajm.com
Në Shkup do të ndërtohet lagje e re

Në Shkup do të ndërtohet lagje e re

12/04/2021
Lagjja e re do të ndërtohet nga kazerma “Ilinden” deri në bulevardin “Sllovenia” në Shkup. Komuna e Karposhit e miratoi Planin e ri të detajuar urbani...
Shtrenjtohet vaji për gatim në Maqedoni

Shtrenjtohet vaji për gatim në Maqedoni

12/04/2021
Mielli, vaji, dhe më shumë produkte themelore për ushqim dhe përgatitjen e ushqimit janë shtrenjtuar dukshëm në muajt e fundit. Vetëm vaji është shtre...
Disa mesime mbi muajin Ramazan

Disa mesime mbi muajin Ramazan

12/04/2021
Muaji i Ramazanit eshte muaji me i bekuar pasi Allahu xh.sh ne kete muaj filloj shpallejn e Kur'anit. Allahu xh.sh thote ne Kur'An: "Ne muajin e R...
Lista me 55 emrat e personave që marrin honorar nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut

Lista me 55 emrat e personave që marrin honorar nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut

12/04/2021
Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka publikuar listën e qytetarëve që kanë përfituar nga marrëveshjet autoriale, ku kontraktues ka qenë Qeveria, transmet...
34 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni

34 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni

12/04/2021
34 persona kanë humbur betejën me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, duke e çuar totalin e vdekjeve në 4.262 që nga fillimi i p...
Zaev: Kemi zgjidhje për çështjen e shtetësisë

Zaev: Kemi zgjidhje për çështjen e shtetësisë

12/04/2021
Kryeministri Zoran Zaev në paraqitjen e tij pas takimit me krerët e opozitës shqiptare tha se tashmë ka një marrëveshje për tejkalimin problemit me pe...
Çair: Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

Çair: Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

12/04/2021
Nga komuna e Çairit bëjnë të ditur se në rrjedhë e sipër po zhvillohet procesi i vaksinimit të mësimdhënësve dhe edukatoreve të kësaj komune, përcjell...
Urimi i Reis Ulemasë Shaqir Fetahu me rastin e fillimit të Ramazanit

Urimi i Reis Ulemasë Shaqir Fetahu me rastin e fillimit të Ramazanit

12/04/2021
Me rastin e fillimit të muajit të agjërimit, kreu i Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema Shaqir Fetahu ka dërguar mesazh urimi për besimtarët. “O...
Shoqata e Mjekëve të Maqedonisë një organizim monoetnik

Shoqata e Mjekëve të Maqedonisë një organizim monoetnik

12/04/2021
Me ndarjen e çmimeve për nder të 7 prillit – Ditës Botërore të Shëndetësisë Shoqata e Mjekëve të Maqedonisë, nxorri në pah çasjen monoetnike të organz...
“Edhe ne jemi të stresuar nga Vettingu, ju u stresuat të gjithë në një ditë?” Çfarë u tha në gjyqin për kontrollorët. Flora Ndrecaj shpërthen në lot, zbulohet urdhëruesi i katërt

“Edhe ne jemi të stresuar nga Vettingu, ju u stresuat të gjithë në një ditë?” Çfarë u tha në gjyqin për kontrollorët. Flora Ndrecaj shpërthen në lot, zbulohet urdhëruesi i katërt

12/04/2021
Të tre të dyshuarit për shpërdorim detyre në bashkëpunim e kanë mohuar rolin e tyre organizues për të bllokuar fluturimet në Aeroportin “Nënë Tereza”....