"> 13/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 12 POSTS
“Defender 21″/ Stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkan, 6000 trupa do të vijnë në Shqipëri

“Defender 21″/ Stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkan, 6000 trupa do të vijnë në Shqipëri

13/04/2021
E ftuar në emisionin “Përballë”, Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, tregoi rëndësinë që ka stërvitja “Defender 21”, e cila do të zhvillohet në Sh...
Qeveria kërkon që gjendja e krizës të vazhdojë deri më 31 dhjetor

Qeveria kërkon që gjendja e krizës të vazhdojë deri më 31 dhjetor

13/04/2021
Në seancën e sotme të 65-të të Qeverisë, është miratuar propozim-vendimi për vazhdimin e gjendjes së krizën në territorin e Maqedonisë së Veriut. N...
1.129 RASTE TË REJA, 27 VIKTIMA, 1.152 TË SHËRUAR

1.129 RASTE TË REJA, 27 VIKTIMA, 1.152 TË SHËRUAR

13/04/2021
Në Maqedoninë e Veriut po vijojnë rastet aktive në numër të lartë të të infektuarëve me COVID-19. Numri më i madh vijon të jetë në Shkup me 458, n...
Programi i ri arsimor “Erasmus + (2021-2027)” me buxhet të dyfishuar

Programi i ri arsimor “Erasmus + (2021-2027)” me buxhet të dyfishuar

13/04/2021
Është shpallur zyrtarisht programi arsimor shtatë vjeçar i Bashkimit Evropian “Erasmus + (2021-2027)”. Agjencia Kombëtare për Programe Arsimore Evropi...
U zbulua bashkëpunimi VMRO-ASH-AAA

U zbulua bashkëpunimi VMRO-ASH-AAA

13/04/2021
Koment: TetovaSot Lidhjet e fshehta nuk mund pafundësisht të zgjasin pa u zbuluar qoftë edhe në politikë. E tillë është situata edhe me opozitën n...
Gjermania miraton rregulloren e re kombëtare antiCovid-19

Gjermania miraton rregulloren e re kombëtare antiCovid-19

13/04/2021
Kabineti gjerman ka miratuar një seri të re të rregullores kombëtare për të luftuar koronavirusin, që do të anulojë kështu masat në nivelin e landeve....
“Ju pret një flirt dhe një ndjesi erotizmi”, astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

“Ju pret një flirt dhe një ndjesi erotizmi”, astrologia Meri paralajmëron këtë shenjë horoskopi

13/04/2021
Dashi-Nga sot fillon nje periudhe me ndryshime pozitive dhe nje inisiative personale qe do merrni ne lidhje me punen apo marrdhenien ne cift. Filloni ...
ASH/AAA do t’i tërheqë amendamentet për ligjet e pakos së pestë ekonomike

ASH/AAA do t’i tërheqë amendamentet për ligjet e pakos së pestë ekonomike

13/04/2021
Koalicioni ASH-AAA do t’i tërheqë amendamentet për ligjet e pakos së pestë ekonomike sapo VMRO DPMNE të tërheqë amendamentet nga ligji për shtetësi, g...
Rasti “Thesari”: 8 vite burg për Sasho Mijallkov

Rasti “Thesari”: 8 vite burg për Sasho Mijallkov

13/04/2021
I akuzuari i parë dhe ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov është dënuar me tetë vite burg në rastin “Thesari”, raporton Zhurnal. Aktvendim është ...
Dorëzohet VMRO-DPMNE: Tërheqë amandamentet për ligjin për shtetësi

Dorëzohet VMRO-DPMNE: Tërheqë amandamentet për ligjin për shtetësi

13/04/2021
Nikolla Micevski, koordinues i grupës së deputetëve të VMRO-DPMNE-së, sot përmes një konference për media, ka njoftuar se do të tërheqin të gjitha ama...
Filipçe: Me ndryshimet në Ligj, trajtimi i pacientëve me coronavirus do të lëviz nga 40.000 deri në 305.000 denarë

Filipçe: Me ndryshimet në Ligj, trajtimi i pacientëve me coronavirus do të lëviz nga 40.000 deri në 305.000 denarë

13/04/2021
Sot në seancën e Qeverisë është Ligji për Kujdesin Shëndetësor, me ndryshimet e të cilit ne propozojmë që çmimet në spitalet private të jenë të baraba...
1 2 11 / 12 POSTS