"> 15/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 20 POSTS
SHKUPI KËTË VIT ME AJËR MË TË PASTËR

SHKUPI KËTË VIT ME AJËR MË TË PASTËR

15/04/2021
Sipas analizave nga ana e stacioneve matëse shtetërore për nivelin e grimcave PM10, në muajt janar, shkurt dhe mars shihet rënie e ndotjes në kryeqyte...
Për Sallën e braktisur “Partizani” ndahen 36 milionë denarë!

Për Sallën e braktisur “Partizani” ndahen 36 milionë denarë!

15/04/2021
Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu siguron se 36 milion denarë janë ndarë për sallën sportive “Partizan” në Çair, por nuk precizoi se kur do të...
Bujqit e Haraçinës kërkojnë dëmshpërblim për përmbytjet e vitit 2016 dhe 2018

Bujqit e Haraçinës kërkojnë dëmshpërblim për përmbytjet e vitit 2016 dhe 2018

15/04/2021
Bujqit e Hasanbegut dhe Haraçinës sot me protestë kërkuan pagesën e dëmshpërblimet për përmbytjet e vitit 2016 dhe 2018. Me parolla “S’ka jetë pa b...
Deputeti kanadez kërkon falje pasi shfaqet nudo në Zoom

Deputeti kanadez kërkon falje pasi shfaqet nudo në Zoom

15/04/2021
Një deputet kanadez u shfaq krejtësisht nudo në një mbledhje me Zoom të një komisioni parlamentar. 46-vjeçari William Amos kishte hapur kamerën pa das...
Austria kërkon që Shkupi dhe Sofja t’i zhvillojnë bisedimet në Vjenë

Austria kërkon që Shkupi dhe Sofja t’i zhvillojnë bisedimet në Vjenë

15/04/2021
Austria vazhdon ta ofrojë Vjenën si ambient neutral për negociata mes Shkupit e Sofjes, për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe. Ministrja austriake e Evr...
Komuna Saraj dhe OH ‘Kalliri i Mirësisë’ shpërndanë 150 pako ushqimore

Komuna Saraj dhe OH ‘Kalliri i Mirësisë’ shpërndanë 150 pako ushqimore

15/04/2021
Për hir të muajt të shenjtë të Ramazanit, Komuna e Sarajit dhe Organizata Humanitare Kalliri i Mirësisë, shpërndanë 150 pako ushqimore, përcjell Aktua...
Dy futbollistët më të mirë në botë gëzoheshin kur luanin përkrah tij!

Dy futbollistët më të mirë në botë gëzoheshin kur luanin përkrah tij!

15/04/2021
Disa lojtarë kanë patur fatin të luajnë si me Lionel Messi ashtu dhe me Cristiano Ronaldo-s gjatë karrierës së tyre. Gonzalo Higuain është njëri pr...
35 humbje jete, 890 raste të reja. shërohen 1 024 pacientë

35 humbje jete, 890 raste të reja. shërohen 1 024 pacientë

15/04/2021
Në 24 orët e fundit rastet e reja me COVID-19 kanë shënuar një rënie të lehtë edhe pse testimet kanë qenë në numër të lartë. Kështu gjatë ditës së sot...
Protestojnë bujqit e Hasanbegut dhe Haraçinës: Pa bujqësi nuk ka jetë!

Protestojnë bujqit e Hasanbegut dhe Haraçinës: Pa bujqësi nuk ka jetë!

15/04/2021
Bujqit e Hasanbegut dhe Haraçinës së Shkupit janë duke protestuar sot, duke kërkuar t’u paguhet dëshmpërblimi i vërshimeve të vitit 2016 dhe 2018. ...
Franca vazhdon vaksinimin me Johnson & Johnson

Franca vazhdon vaksinimin me Johnson & Johnson

15/04/2021
Franca ka në plan të vazhdojë vaksinimet kundër Covid-19 me vaksinën e prodhuar nga Johnson & Johnson, pavarësisht raporteve të efekteve anësore të tr...
Zgjedhjet në Shqipëri: Fushata risi në formë, jo në përmbajtje

Zgjedhjet në Shqipëri: Fushata risi në formë, jo në përmbajtje

15/04/2021
Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, por diskursi politik zhvillohet jo me përballje konceptesh politike, por mbetet në nivelin e sul...
1 2 11 / 20 POSTS