"> 18/04/2021 – ShkupiLajm.com
Pasagjeri tërheq gruan për flokë dhe e godet…!

Pasagjeri tërheq gruan për flokë dhe e godet…!

18/04/2021
Ky është momenti i tmerrshëm kur një pasagjer aeroplani tërheq një grua nga flokët dhe e godet atë ndërsa një përleshje masive për dollapët e sipërm s...
Shkencëtarët zviceranë po u kërkojnë njerëzve të ‘varrosin’ të brendshmet

Shkencëtarët zviceranë po u kërkojnë njerëzve të ‘varrosin’ të brendshmet

18/04/2021
Në të gjithë Zvicrën, fermerët dhe pronarët e kopshteve do të ‘varrosin’ 2,000 palë të brendshme të bardha si pjesë e një studimi shkencor mbi cilësin...
Kuvendi i Maqedonisë votoi paketën e pestë me masa për mbështetje financia

Kuvendi i Maqedonisë votoi paketën e pestë me masa për mbështetje financia

18/04/2021
Pas debatit të gjatë sot Kuvendi e përfundoi seancën në të cilën u votuan masat që ndihmojnë ndërmarrjet dhe qytetarët. Deputetët e OBRM-PDUKM-së h...
Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

18/04/2021
Opinioni është i vetëdijshëm për angazhimin e presidentit Pendarovski për të mbështetur të gjitha iniciativat ligjore dhe projektet që janë në interes...
Ziadin Sela dhe Afrim Gashi nuk marrin pjesë në seancë për t’u ndihmuar mijërave qytetarëve

Ziadin Sela dhe Afrim Gashi nuk marrin pjesë në seancë për t’u ndihmuar mijërave qytetarëve

18/04/2021
Sot në Kuvendin e RMV-së u zhvillua seanca për votimin e pakos së 5 dhe 4 të masave ekonomike! Opozita e bashkuar VMRO-ASH-AA dhe e Majta për muaj ...
24 viktima dhe 364 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

24 viktima dhe 364 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

18/04/2021
Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 2.379 teste të kryera, janë regjistruar 364 raste të reja me Covid-19. Rastet e reja janë regjis...
Zaev: Mickoski votimin për ndihmën financiare e quan terrorizëm, ndërsa 27 prillin ende nuk e ka dënuar

Zaev: Mickoski votimin për ndihmën financiare e quan terrorizëm, ndërsa 27 prillin ende nuk e ka dënuar

18/04/2021
Kryeministri Zoran Zaev në “Facebook” shkroi se sot Kuvendi miraton Pakon e pestë ekonomike ku përfshihen masat për pagesën e pagave për punëtorët për...
Reagime për deputetët me skafanderë, Mickoski veprimin e quan terrorizëm, Zekiri e justifikon

Reagime për deputetët me skafanderë, Mickoski veprimin e quan terrorizëm, Zekiri e justifikon

18/04/2021
https://youtu.be/vRosHAt6UPAShumë reagime dolën pasi deputetë të infektuar me virusin korona erdhën në Kuvend për të marrë pjesë në seancë edhe pse ka...