"> 24/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 3 11 / 27 POSTS
564 RASTE TË REJA, 22 VIKTIMA, 1.357 TË SHËRUAR

564 RASTE TË REJA, 22 VIKTIMA, 1.357 TË SHËRUAR

24/04/2021
MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3.526 testime kurse janë regjistruar 564 raste të reja me COVID-...
Shuto Orizare bëhet me repart të gjinekologjisë

Shuto Orizare bëhet me repart të gjinekologjisë

24/04/2021
Në Klinikën në Shuto Orizare sot u bë hapja e repartit gjinekologjik. Pas shumë vjetësh pritje 20 mijë gra nga kjo lagje do të kenë një repart të t...
BRT do të kontribuojë për një Shkup më të gjelbër, më inteligjent dhe më human

BRT do të kontribuojë për një Shkup më të gjelbër, më inteligjent dhe më human

24/04/2021
Transporti publik me cilësi të lartë është nevojë e madhe e shkupjanëve me dekada të tëra, ndërsa kësaj nevoje Qyteti i Shkupit i përgjigjet me vendos...
RMV, punëtorët do të jenë në gjendje të raportojnë shkeljet e të drejtave të tyre përmes aplikacionit të ri celular

RMV, punëtorët do të jenë në gjendje të raportojnë shkeljet e të drejtave të tyre përmes aplikacionit të ri celular

24/04/2021
Punëtorët të cilëve u janë shkelur të drejtat e punës, tani e tutje do të jenë në gjendje të raportojnë të njëjtën gjë përmes aplikacionit të ri celul...
Libra digjitalë e shkolla pa karrige

Libra digjitalë e shkolla pa karrige

24/04/2021
Nga Lidhja e Arsimtarëve Shqiptarë dhe nga Ambasada e Fëmijëve “Megjashi”, konsiderojnë se ky vendim do të përkeqësojë edhe më shumë gjendjen në arsim...
Nga maji deri në gusht RMV do të marrë 119 mijë doza ‘Pfizer’, donacion nga BE

Nga maji deri në gusht RMV do të marrë 119 mijë doza ‘Pfizer’, donacion nga BE

24/04/2021
“Disa ditë më parë ne nënshkruam marrëveshje me të gjashtë partnerët nga Ballkani Perëndimor, pasi kemi zgjidhur të gjitha çështjet në lidhje me dorëz...
Komuna e Çairit lëshon në përdorim bibliotekën e re të SH.F.K. “Jashar Bej Shkupi

Komuna e Çairit lëshon në përdorim bibliotekën e re të SH.F.K. “Jashar Bej Shkupi

24/04/2021
Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu sëbashku me z. Fatmir Emini përfaqësues i donatorit kompanisë së mirënjohur “Eftinija Impeks”, drejtorin e sh...
Në Aerodrom të Shkupit vendosen tavolinat, pihet kafja sikur të mos ketë ndalesë

Në Aerodrom të Shkupit vendosen tavolinat, pihet kafja sikur të mos ketë ndalesë

24/04/2021
Në lagjen Aerodrom të Shkupi duket se nuk vlen ndalesa për pranim të klientëve kafene. Situata në terren duket si para disa javëve, kur nuk kishte ...
Në covid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 42 pacientë

Në covid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 42 pacientë

24/04/2021
Në 24 orët e fundit në qendrat covid në Shkup janë shtruar 42 pacientë të rinj për shkak të komplikimeve me coronavirus. Gjithsej 596 persona të dy...
Katër astronautët kanë arritur në stacionin hapësinor – pamjet që tregojnë “mikpritjen” që iu bë nga kolegët e tyre atje

Katër astronautët kanë arritur në stacionin hapësinor – pamjet që tregojnë “mikpritjen” që iu bë nga kolegët e tyre atje

24/04/2021
Një ekuipazh i ri ndërkombëtar i astronautëve, duke hipur në kapsulën Crew Dragon të SpaceX, ka mbërritur në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS)...
Shpallen të vdekur 53 anëtarët e ekuipazhit të nëndetëses së zhdukur

Shpallen të vdekur 53 anëtarët e ekuipazhit të nëndetëses së zhdukur

24/04/2021
Forcat detare të Indonezisë të shtunën e shpallën të fundosur nëndetësen e zhdukur, ndërsa të gjithë 53 anëtarët e ekuipazhit të vdekur, pas gjetjes s...
1 2 3 11 / 27 POSTS