"> 27/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 18 POSTS
Zaev i uron fitoren Ramës në shqip

Zaev i uron fitoren Ramës në shqip

27/04/2021
Ndonëse nuk është shpallur ende zyrtarisht triumfi i Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 Prillit, homologët nga vendet fqinje nuk kanë nguruar të ur...
450 RASTE TË REJA, 28 VIKTIMA, 1.001 TË SHËRUAR

450 RASTE TË REJA, 28 VIKTIMA, 1.001 TË SHËRUAR

27/04/2021
NË TOTAL 151.122 RASTE, AKTIVE – 15.470 MSH-ja konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.874 testime kurse ja...
Nga nesër do fillojnë të punojnë lokalet dhe restorantet, por vetëm në ambientet e jashtme

Nga nesër do fillojnë të punojnë lokalet dhe restorantet, por vetëm në ambientet e jashtme

27/04/2021
Qeveria miratoi lehtësimin e masave kufizuese duke shkurtuar për një orë ndalesën e lëvizjes së lirë dhe duke lejuar hapjen e tarracave të objekteve g...
Besimi dhe Naumov: Grant deri në 15.000 euro për punësime të reja dhe suksesshmëri përmes linjës kreditore pa interes “Kovid4”

Besimi dhe Naumov: Grant deri në 15.000 euro për punësime të reja dhe suksesshmëri përmes linjës kreditore pa interes “Kovid4”

27/04/2021
Deri në 15.000 euro mjete grant për firmat në sferën e turizmit, hotelierisë, ivent industrisë, institucioneve private shëndetësore, tragtarëve indivi...
Shilegov: Banorët e Shkupit me shetitore të re

Shilegov: Banorët e Shkupit me shetitore të re

27/04/2021
Rikonstruksioni i kejit “13 Nëntori”, në pjesën nga sheshi i qytetit deri te rruga Stiv Naumov, po zhvillohet me dinamikë të përshpejtuar dhe në filli...
Paunovski: Shkarkimi ishte i pritshëm, nuk kisha konflikt me Zaevin

Paunovski: Shkarkimi ishte i pritshëm, nuk kisha konflikt me Zaevin

27/04/2021
Kjo pritej për mua, thotë për “Telma” drejtori tani i shkarkuar i Inspektoratit Shtetëror të Tregut, Stojko Paunovski. “Mund të them vetëm në frymë...
Ulet çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95

Ulet çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95

27/04/2021
Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) miratoi vendimin, me të cilin ulet për gjysmë denari çmimi i benzinës Euro Super BS-95, ndërsa çmimi i de...
“Zgjedhjet në Shqipëri”, Edi Rama në ora 18:00 nis festën

“Zgjedhjet në Shqipëri”, Edi Rama në ora 18:00 nis festën

27/04/2021
Ndërsa mbetet edhe pak që numërimi i votave të përfundojë në Shqipëri, PS është forca e parë. Projeksionet e fundit tregojnë se PS aktualisht ka sigur...
Mbaron takimi mes kryeministrit Zaev dhe inspektorëve nga ISHT

Mbaron takimi mes kryeministrit Zaev dhe inspektorëve nga ISHT

27/04/2021
Ka përfunduar takimi në Qeveri mes kryeministrit Zoran Zaev dhe tre punonjësve nga Inspektoratit Shtetëror i Tregut. Takimi zgjati gati një orë, pas ç...
PENDAROVSKI VIZITË DYDITORE PUNE NË BRUKSEL

PENDAROVSKI VIZITË DYDITORE PUNE NË BRUKSEL

27/04/2021
Presidenti Stevo Pendarovski më 27 dhe 28 Prill 2021do të qëndrojë për vizitë pune në Bruksel, ku është paraparë të realizojë takime me krerë të BE-së...
Prishtinë: Burri nga lagjja “Dardania” lajmëron policinë, thotë se i ka ikur gruaja nga shtëpia

Prishtinë: Burri nga lagjja “Dardania” lajmëron policinë, thotë se i ka ikur gruaja nga shtëpia

27/04/2021
Një grua është larguar nga shtëpia në lagjen Dardania në Prishtinë, raporton Gazeta Express. Kështu ka bërë të ditur policia e Kosovës në raportin ...
1 2 11 / 18 POSTS