"> 30/04/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 16 POSTS
Vajza e Azem Hajdarit humbi mandatin si deputete, bën paralajmërimin e fortë: Do të kthehemi në…

Vajza e Azem Hajdarit humbi mandatin si deputete, bën paralajmërimin e fortë: Do të kthehemi në…

30/04/2021
Kandidatja për deputete e Nismës Thurje në qarkun e Elbasanit, Rudina Hajdari ka reaguar pas humbjes së thellë që p ësoi në këtë zonë, duke mos mundur...
Ua refuzoi mbrojtjen në liri, por Specialja ua hapi një rrugë tjetër Thaçit dhe të tjerëve

Ua refuzoi mbrojtjen në liri, por Specialja ua hapi një rrugë tjetër Thaçit dhe të tjerëve

30/04/2021
Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën për lirim të përkohshëm (mbrojtje në liri) të ish-presidentit Hashim Thaçi dhe të tjerëve, por të akuzuarve të U...
Periudhë përgatitore për aplikim për mbështetje financiare përmes masës shtatë nga IPARD 2

Periudhë përgatitore për aplikim për mbështetje financiare përmes masës shtatë nga IPARD 2

30/04/2021
Agjencia për mbështetje financiare në bujqësi dhe zhvillim rural i informon të gjithë fermerët, zanatçinjtë, fermat e vogla dhe ndërmarrjet se afati p...
Si socialistët e fituan Tiranën me ndihmën e madhe të Ornaldo Rakipit

Si socialistët e fituan Tiranën me ndihmën e madhe të Ornaldo Rakipit

30/04/2021
Ornaldo Rakipi, një 27-vjeçar i panjohur dhe i sapodiplomuar në universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, doli nga zgjedhjet e 25 prillit si një ...
Me rastin e dhënies së sadakasë së fitrit duhet t’ju jepet përparësi të varfërve

Me rastin e dhënies së sadakasë së fitrit duhet t’ju jepet përparësi të varfërve

30/04/2021
“Shembulli i pasurisë së atyre që e japin në rrugën e All-llahut është si i një kokrre që i mbinë shtatë kallinj, në secilin kalli njëqind kokrra. A...
Basha mund Ramën, merr më shumë vota si kandidat

Basha mund Ramën, merr më shumë vota si kandidat

30/04/2021
Tashmë që vota preferenciale është numëruar, vihet re se mes 10 deputetëve që kanë mbledhur më shumë vota, në rang vendi, 8 i përkasin Partisë Sociali...
Përleshje fizike mes të burgosurve në Burgun e Idrizovës

Përleshje fizike mes të burgosurve në Burgun e Idrizovës

30/04/2021
Rrahje mes të burgosurve në burgun e Idrizovës. Në Sektorin për Punë të Brendshme Shkup, dje rreth orës 18:50 minuta, u denoncua se në repartin gjy...
365 RASTE TË REJA, 37 VIKTIMA 594 TË SHËRUAR

365 RASTE TË REJA, 37 VIKTIMA 594 TË SHËRUAR

30/04/2021
NË TOTAL 152.367 RASTE, AKTIVE – 14.747 MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.820 testime kurse j...
Nga Maqedonia e Veriut 160 633 edhe .500 mijë shqiptarë u larguan nga Shqipëria, 250 mijë nga Kosova

Nga Maqedonia e Veriut 160 633 edhe .500 mijë shqiptarë u larguan nga Shqipëria, 250 mijë nga Kosova

30/04/2021
Shqiptarët janë populli që emigrojnë më shumë. Në vetëm 9 vite 500 mijë shqiptarë nga Shqipëria kanë ikur nga vendi i tyre. Por edhe shqiptarët e K...
ASH dhe AAA kundër Pendarovskit: Nuk e hapët gojën për proceset e montuara ndaj shqiptarëve

ASH dhe AAA kundër Pendarovskit: Nuk e hapët gojën për proceset e montuara ndaj shqiptarëve

30/04/2021
Partitë opozitare shqiptare kanë reaguar ndaj deklaratave të presidentit Stevo Pendarovski, i cili tha se mbështet rigjykim të procesit për ngjarjet e...
Pendarovski: Mbështes proces të ri për 27 prillin

Pendarovski: Mbështes proces të ri për 27 prillin

30/04/2021
Ndërhyrja e dhunshme në Kuvend është një përvojë traumatike, dhe sulmuesit në zemër të Kuvendit nuk janë terroristë. Këtë e deklaroi kreu i shtetit, S...
1 2 11 / 16 POSTS