"> May 2021 – ShkupiLajm.com
1 2 3 16 11 / 167 POSTS
Për shkak të rënies së numrit të pacientëve, në Shkup janë mbyllur shumë kovid-qendra

Për shkak të rënies së numrit të pacientëve, në Shkup janë mbyllur shumë kovid-qendra

21/05/2021
Për shkak të rënies së numrit të pacientëve, prej sot, jan mbyllur të gjitha qendrat e kovid në klinikat interne dhe në kompleksin “Nënë Tereza”. Kovi...
Pas shkarkimit të Dedajt, burri i Osmanit udhëheq me Ambasadën në Maqedoni

Pas shkarkimit të Dedajt, burri i Osmanit udhëheq me Ambasadën në Maqedoni

21/05/2021
Që nga dje Ambasada e Kosovës në Maqedoni ka mbetur pa shef të misionit pasi Gjergj Dedaj është shkarkuar nga pozita e ambasadorit në këtë vend fqinj....
Palmer: nuk ka rëndësi momenti kohor i përcaktimit publik të zotit Berisha

Palmer: nuk ka rëndësi momenti kohor i përcaktimit publik të zotit Berisha

21/05/2021
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Matthew Palmer i tha Zërit të Amerikës se përcaktimi i figurave të huaja publikisht nga Sekretari i S...
Berisha: Padi për shpifje kundër Sekretarit të Shtetit Blinken

Berisha: Padi për shpifje kundër Sekretarit të Shtetit Blinken

21/05/2021
Në Shqipëri, ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi të enjten se ka vendosur të hapë një proces gjyqësor për “shpifje”, ndaj Sekretarit amerikan të Sh...
Hyn në fuqi armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit në Gaza

Hyn në fuqi armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit në Gaza

21/05/2021
Izraeli dhe Hamasi ranë dakord për një armëpushim të enjten, duke ndalur një luftë 11-ditore që shkaktoi vdekjen e mbi 200 njerëzve, shkatërrim të gje...
Nënkryetarja e LSDM thotë se nuk do t’i përkdhelin administratorët shqiptarë

Nënkryetarja e LSDM thotë se nuk do t’i përkdhelin administratorët shqiptarë

21/05/2021
Zëvendëskryetarja e sapo zgjedhur e LSDM-së dhe drejtorja e Drejtorisë së të Ardhurave Publike, Sanja Llukarevska për TV24 duke komentuar shkarkimin e...
Paunovski: Do të kërkoj falje nëse drejtori i ardhshëm do t’i pranojë administratorët e rinj

Paunovski: Do të kërkoj falje nëse drejtori i ardhshëm do t’i pranojë administratorët e rinj

20/05/2021
Ish-drejtori i Inspektoratit Shtetëror të Tregut, Stojko Paunovski tha se nuk është nacionalist dhe se do të kërkojë falje nëse drejtori i ardhshëm do...
A po anulohet rryma e lirë?

A po anulohet rryma e lirë?

20/05/2021
Jozyrtarisht, KOHA merr vesh se një nga kërkesat e kompanive energjetike në vend drejtuar ndaj Komisionit Rregullator për Energjetikë, përskaj shtrenj...
50 të infektuar dhe 16 viktima nga Covid në 24 orët e fundit në Maqedoni

50 të infektuar dhe 16 viktima nga Covid në 24 orët e fundit në Maqedoni

20/05/2021
Në 24 orët e fundit janë bërë 2533 testime ndërsa 50 qytetarë kanë rezultuar pozitiv ndaj Covid 19, informon Zhurnal. Sipas qyteteve, gjysma e të i...
Maskat mbeten, por do të ketë dasma…

Maskat mbeten, por do të ketë dasma…

20/05/2021
Klinikat interne do të kthehen në normalitet, e presioni ndaj sistemit shëndetësor po bie me zvogëlimin e numrave të të infektuarve, kjo mund të sjell...
Matka përgaditet për fillimin e sezonit turistik

Matka përgaditet për fillimin e sezonit turistik

20/05/2021
Ditëve të fundit me iniciativë të komunës së Sarajit dhe Ndërmarjes Publike Komunale – “Saraj” është zhvilluar një aksion për pastrimin dhe rregulli...
1 2 3 16 11 / 167 POSTS