"> 01/05/2021 – ShkupiLajm.com
Sot nuk do të ketë orë policore në Maqedoni

Sot nuk do të ketë orë policore në Maqedoni

01/05/2021
Ora policore në Maqedoninë e Veriut nuk do të vlejë sot, kjo për shkak të Pashkëve ortodokse. Me vendimin e Qeverisë që u miratua ditë më parë, u v...
Shkup, rruga John Kenedy do të lidhet me rrugën e plastikave

Shkup, rruga John Kenedy do të lidhet me rrugën e plastikave

01/05/2021
Rruga John F. Kenedy do të përshkojë lagjen rome në Çair për t’u bashkuar me Bulevardin Nikolla Karev ose siç njihet rruga e plastikave. Qyteti i S...
Shoqata ekologjike “O2” alarmon se Shkupi kërcënohet nga një katastrofë e re ekologjike

Shoqata ekologjike “O2” alarmon se Shkupi kërcënohet nga një katastrofë e re ekologjike

01/05/2021
Shoqata ekologjike “O2” alarmon se Shkupi kërcënohet me një katastrofë të re ekologjike. Komuna e Gazi Babës përgatit terren për ndërtimin e një shkri...
Familja Leskovica nga Shkupi jeton në varfëri ekstreme, kanë nevojë për ndihmë!

Familja Leskovica nga Shkupi jeton në varfëri ekstreme, kanë nevojë për ndihmë!

01/05/2021
“Çka do të bëhesh kur të rritesh e madhe? Police”. “Çka do të bëhesh kur të rritesh i madh? Mjeshtër”. Duke ëndërruar për këto profesione, Enisa...
“Pasaportat”, i akuzuari Raif Miftari dorëzohet në Shutkë

“Pasaportat”, i akuzuari Raif Miftari dorëzohet në Shutkë

01/05/2021
I akuzuari Raif Miftari, në aferën “Pasaportat” është dorëzuar në burgun hetues në Shutkë. Miftari ishte në arrati që nga 6 prilli kur u realizua aksi...
Mbyllet një objekt në Bit Pazar, ndalohen 15 persona

Mbyllet një objekt në Bit Pazar, ndalohen 15 persona

01/05/2021
Dje në orën 21:20, u mbyll një objekt hotelierik në zonën e Bit Pazarit, gjatë të cilit u ndaluan 15 persona. Midis tyre ishte edhe një i mitur. Të...
Përleshje fizike dhe plagosje në armë në Bukoviq, arrestohen 10 persona!

Përleshje fizike dhe plagosje në armë në Bukoviq, arrestohen 10 persona!

01/05/2021
Ministria e Punëve të Brendshme, ka raportuar për një rast ku ka pasur përleshje fizike mes 4 personave dhe është plagosur një person tjetër në fshati...
Orare të gjata pune, por edhe ankesa për produktivitet

Orare të gjata pune, por edhe ankesa për produktivitet

01/05/2021
Punëtorët në Maqedoninë e Veriut, radhiten në krye të vendeve të Evropës, sa u përket orëve të punës brenda një jave, ndërkohë që punëdhënësit ankohen...
36 viktima dhe 214 raste të reja nga virusi

36 viktima dhe 214 raste të reja nga virusi

01/05/2021
Në vendin tonë janë regjistruar 214 raste të reja nga 2.276 testime të realizuara. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit, janë ...