"> 02/05/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Dhjetë njerëzit e jashtëzakonshëm që me të vërtetë nuk do të besoni se ekzistojnë

Dhjetë njerëzit e jashtëzakonshëm që me të vërtetë nuk do të besoni se ekzistojnë

02/05/2021
Planeti i Tokës popullohet me rreth shtatë miliardë banorë. Disa njerëz mjaft të mahnitshëm jetojnë në këtë planet. Por herë pas here zbulojmë d...
Çfarë ju bën mirë për syfyr?

Çfarë ju bën mirë për syfyr?

02/05/2021
Syfyri (duke e konsideruar ate si mengjes, dhe duke ditur qe mengjesi eshte vakti me i rendesishem) duhet te jete i pasur me larmi vlerash ushqimore: ...
Një shtetas i Japonisë është sulmuar fizikisht në Shkup

Një shtetas i Japonisë është sulmuar fizikisht në Shkup

02/05/2021
Dje, gjatë pasdites një shtetas i Japonisë është sulmuar fizikisht para një objekti hotelerik në sheshin “Maqedonia” në Shkip. Rastin e kanë kumtua...
Çair: FRI organizon mbrëmje kuranore, i ftuar Visar Ganiu

Çair: FRI organizon mbrëmje kuranore, i ftuar Visar Ganiu

02/05/2021
Ishte kënaqësi e veçantë të marr pjesë në mbrëmjen kuranore të organizuar nga ana e Forumit Rinor Islam, të cilët i përgëzova për organizimin në mbësh...
Projekti për vazhdimin e rrugës “Xhon Kenedi” në Çair, do të rrënohen shtëpi te mëhalla e romëve për dalje te Ambasada e SHBA-ve

Projekti për vazhdimin e rrugës “Xhon Kenedi” në Çair, do të rrënohen shtëpi te mëhalla e romëve për dalje te Ambasada e SHBA-ve

02/05/2021
https://youtu.be/j7TPhfZGwrA Rruga “Xhon Kenedi” në Çair do të vazhdohet për tu lidhur me rrugën e Plastikave e për të dalë tek Ambasada e Amerikës. ...
FILLOJNË TË MBJELLAT PRANVERORE

FILLOJNË TË MBJELLAT PRANVERORE

02/05/2021
KUSHTET KLIMATIKE VONOJNE MBJELLJEN E MISRIT Ka filluar procesi I të mbjellave pranverore në vendin tonë. Temperature optimale për kryerjen e këtij...
Publikohen pamjet nga bastisja e qelive të Grupit të Kumanovës në Burgun e Idrizovës

Publikohen pamjet nga bastisja e qelive të Grupit të Kumanovës në Burgun e Idrizovës

02/05/2021
Para dy javësh më 20 Prill u hap lajmi se në Burgun e Idrizovës ishte kryer një aksion, bastisje në qelitë ku janë të vendosur pjesëtarët e Grupit të ...
Ulet numri i rasteve të reja me coronvirus në Maqedoni

Ulet numri i rasteve të reja me coronvirus në Maqedoni

02/05/2021
Pas masave kufizuese të paraqitura, po zvogëlohet numri i rasteve të reja me Covid-19. Në ditën midis të premtes dhe të shtunës, nga 2.276 teste të kr...
NGA 1 KORRIKU HIQET ROAMINGU PËR THIRRJET TELEFONIKE NË VENDET BALLKANIKE

NGA 1 KORRIKU HIQET ROAMINGU PËR THIRRJET TELEFONIKE NË VENDET BALLKANIKE

02/05/2021
Qytetarët do të kenë mundësi që telefonat e tyre celularë dhe internetin t’i përdorin në çdo shtet të Ballkanit Perëndimor, pa shpenzime shtesë. Kjo b...
Prej sonte rikthehet ora policore

Prej sonte rikthehet ora policore

02/05/2021
Prej sonte kthehet në fuqi ndalesa për lëvizje nga ora 21 deri në orën 5 Ora policore e cila ishte shfuqizuar natën e kaluar, prej sonte përsëri hy...
Shpërthim në një rrugë në Shkup, janë dëmtuar xhamat e disa dyqaneve

Shpërthim në një rrugë në Shkup, janë dëmtuar xhamat e disa dyqaneve

02/05/2021
Në rrugën “Metodija Mitevski” në Shkup mëngjesin e sotëm ka shpërthyer një mjet shpërthyes. Persona të lënduar nuk ka, ndërsa nga shpërthimi janë dëmt...
1 2 11 / 15 POSTS