"> 03/05/2021 – ShkupiLajm.com
“Pas Kroacisë tani edhe Austria e Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë”

“Pas Kroacisë tani edhe Austria e Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë”

03/05/2021
Ish-komandanti i UÇK-së në Koshare dhe ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha ka thënë se pas Kroacisë, tani edhe Austria dhe Sl...
62 RASTE TË REJA, 25 VIKTIMA, 398 TË SHËRUAR

62 RASTE TË REJA, 25 VIKTIMA, 398 TË SHËRUAR

03/05/2021
NË TOTAL 152.747 RASTE, AKTIVE – 13.915 MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 572 testime, kurse ja...
Maqedoni lehtësohen masat, ora policore fillon në 23:00

Maqedoni lehtësohen masat, ora policore fillon në 23:00

03/05/2021
Ora policore në Maqedoninë e Veriut do të jetë nga 23:00 deri ora 05:00 të mëngjesit, kurse ambientet e hapura të objekteve hotelerike të punojnë deri...
Propozim: Ora policore të fillojë në 23:00, ndërsa kafenetë të punojnë deri në 22 e 30

Propozim: Ora policore të fillojë në 23:00, ndërsa kafenetë të punojnë deri në 22 e 30

03/05/2021
Ministria e Shëndetësisë propozoi lehtësim të masave kufizuese nga e mërkura. Në seancën qeveritare të së martës duhet të vendoset që lëvizja të kufiz...
KE-ja rekomandon, personat e vaksinuar do të mund të udhëtojnë në shtetet evropiane

KE-ja rekomandon, personat e vaksinuar do të mund të udhëtojnë në shtetet evropiane

03/05/2021
Komisioni evropian sot rekomandoi që shtetasve të huaj, të cilët janë imunizuar tërësisht me vaksina të miratuara në BE dhe atyre nga vendet me gjendj...
Filipçe: Presim që Qeveria të miratojë masat e reja, ora policore nga 23:00

Filipçe: Presim që Qeveria të miratojë masat e reja, ora policore nga 23:00

03/05/2021
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka thënë se Shtabi i krizës e ka përkrahur ndryshimin për ndalesën e kufizimit të lëvizjes dhe në seancën e sotm...
Komuna e Çairit dezinfekton hapësirat e xhamive në territorin e saj

Komuna e Çairit dezinfekton hapësirat e xhamive në territorin e saj

03/05/2021
Në prag të festës së madhe të Bajramit, komuna e Çairit angazhoi ekipet e punës për të kryer dezinfektimin e tërësishëm të hapësirave të xhamive në te...
Tre vjet nga Marrëveshja e Prespës, vonesa dhe ngecje në zbatimin e saj

Tre vjet nga Marrëveshja e Prespës, vonesa dhe ngecje në zbatimin e saj

03/05/2021
Ende nuk dihet se kur do të rishikohen tekstet shkollore të historisë në Maqedoninë e Veriut dhe Greqi, ndonëse Marrëveshja e Prespës e nënshkruar rre...
Sallat e vaksinimit, në të cilat prej nesër do të duhet të realizohet imunizimi masiv janë gati

Sallat e vaksinimit, në të cilat prej nesër do të duhet të realizohet imunizimi masiv janë gati

03/05/2021
Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur, se sallat e vaksinimit, në të cilat prej nesër do të duhet të realizohet imunizimi masiv janë gati. Ndër...
Nuk do të ketë karantinë dyjavore gjatë shkuarjes në Shqipëri

Nuk do të ketë karantinë dyjavore gjatë shkuarjes në Shqipëri

03/05/2021
Sot, ka përfunduar afati dyjavor për masën e karantinës për shtetasit e Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë gjatë shkuarjes në Shqipëri. Në bazë të kë...