"> 04/05/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 15 POSTS
Prokuroria ngre akuzë ndaj ish-kryetarit të KSHZ-së

Prokuroria ngre akuzë ndaj ish-kryetarit të KSHZ-së

04/05/2021
Prokuroria për Krimit të Organizuar ka ngritur akuzë kundër ish-kryetarit të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve. Oliver Derkovski ishte në krye të KSH...
Edtstadler: Do të jemi gjithmonë krah Maqedonisë së Veriut për të lënë prapa krahëve pandeminë

Edtstadler: Do të jemi gjithmonë krah Maqedonisë së Veriut për të lënë prapa krahëve pandeminë

04/05/2021
Ministrja austriake për BE, Edtstadler, në një konferencë për shtyp në qendër e vaksinimit në sallën “Boris Trajkovski”, tha se Austria dhe BE-ja po m...
Arrijnë edhe 19.898 doza Pfizer nga Austria, Filipçe pret në takim ministren Edtstadler

Arrijnë edhe 19.898 doza Pfizer nga Austria, Filipçe pret në takim ministren Edtstadler

04/05/2021
Është një nder i madh që pata mundësinë të takoja Caroline Edstadler, Ministre Federale për BE dhe Kushtetutën Austriake. Sot kemi marrë sasinë e p...
67 raste të reja me Kovid-19, 31 kanë vdekur, janë shëruar 782

67 raste të reja me Kovid-19, 31 kanë vdekur, janë shëruar 782

04/05/2021
Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1169 testime, me çrast janë regjistruar 67 raste të reja me Kovid-19, prej të cilëve më shumë në Shkup 28, Kumanovë...
Qeveria: Do të krijohet fond mediatik për projekte me interes publik

Qeveria: Do të krijohet fond mediatik për projekte me interes publik

04/05/2021
Qeveria pas analizave dhe debateve të gjera, si dhe konsultimeve me institucionet vendore dhe ndërkombëtare, konsideron se shumica e kërkesave të medi...
Vaksinimi masiv kundër Covid-19, kaos para sallës “Arena A1” në Shkup

Vaksinimi masiv kundër Covid-19, kaos para sallës “Arena A1” në Shkup

04/05/2021
Në Maqedoninë e Veriut sot pritet të nis imunizimi masiv pas arritjes së 200 mijë vaksinave Sinopharm, ndërkaq pritet që në 6 qendra në gjithë vendin ...
Basha i dorëzon shefes së OSBE qindra faqe dokumente për krime zgjedhore. Zbardhet takimi i plotë

Basha i dorëzon shefes së OSBE qindra faqe dokumente për krime zgjedhore. Zbardhet takimi i plotë

04/05/2021
Partia Demokratike nuk i ka njohur deri më tani zgjedhjet e 25 prillit dhe ka vijuar me denoncimet ku sipas tyre është tjetërsuar vullneti i zgjedhësv...
Vajza e mitur rrënqeth me rrëfimin: Disa djem më vijnë në mes të natës tek dritarja dhe më…

Vajza e mitur rrënqeth me rrëfimin: Disa djem më vijnë në mes të natës tek dritarja dhe më…

04/05/2021
Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë e ftuar Zamira, një vajzë 16 vjeç e cila ka rrëfyer se jeton në kushte ekstreme të varfërisë. Ajo nuk ...
Voziste 201 km në orë, gjobitet nga policia

Voziste 201 km në orë, gjobitet nga policia

04/05/2021
Dje (03.05.2021) nëpunësit e SPB-Tetovë, ka vazhduar me kontrollet e rregullta për të sanksionuar shoferët që vozisin me shpejtësi më të madhe se e le...
Uji në Shkup i sigurt për t’u pirë

Uji në Shkup i sigurt për t’u pirë

04/05/2021
Uji për pije në Shkup është i sigurt, tregojnë analizat e mostrave për analizë fiziko-kimike dhe mikrobiologjike të mara nga 40 vende matëse në qytet....
COVID/ E thonë edhe ekspertët, ja pse është i pamundur imuniteti i tufës

COVID/ E thonë edhe ekspertët, ja pse është i pamundur imuniteti i tufës

04/05/2021
Një paradoks që buron nga fakti se në atë kohë ne as nuk e dinim kur (dhe nëse) një vaksinë do të ishte në dispozicion, por ishim të bindur se herët a...
1 2 11 / 15 POSTS