"> 05/05/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 19 POSTS
Çfarë është Nata e Kadrit – nata më e rëndësishme e Ramazanit

Çfarë është Nata e Kadrit – nata më e rëndësishme e Ramazanit

05/05/2021
Nata e Kadrit konsiderohet nga myslimanët si nata më e shenjtë e Ramazanit. Data e saktë e Natës së Kadrit është e paspecifikuar, por besohet se ndodh...
Hysaj transferohet në Real Madrid?

Hysaj transferohet në Real Madrid?

05/05/2021
Kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj është në fund të kontratës me Napolin dhe ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij, me spekulime të...
Man. Siti vendos dy rekorde të reja në Ligën e Kampionëve

Man. Siti vendos dy rekorde të reja në Ligën e Kampionëve

05/05/2021
Man. Siti ka shkruar histori duke u kualifikuar për herë të parë në finale të Ligës së Kampionëve, por edhe ka vendosur një rekord tjetër. Skuadra ang...
NË BULLGARI DËSHTON KRIJIMI I QEVERISË, SHKOHET NË ZGJEDHJE TË REJA

NË BULLGARI DËSHTON KRIJIMI I QEVERISË, SHKOHET NË ZGJEDHJE TË REJA

05/05/2021
Bullgaria do të mbajë zgjedhje të reja parlamentare për shkak se as raundi i tretë i përpjekjevje nuk rezultoi me krijim të shumicës së re parlamentar...
Zaev nuk beson se Crvenkovski do të formojë parti të re

Zaev nuk beson se Crvenkovski do të formojë parti të re

05/05/2021
Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev u shpreh se Crvenkovski nuk mund të jetë asgjë tjetër përveç se LSDM dhe se nuk beson se do të formojë...
“KULLA CIEL” HOTELI MË I LARTË NË BOTË PRITET TË PËRFUNDOJË NË 2023

“KULLA CIEL” HOTELI MË I LARTË NË BOTË PRITET TË PËRFUNDOJË NË 2023

05/05/2021
Njeriu që ndërtoi hotele në Dubai, vë në zbatim projektin ambicioz Kulla Ciel që do të ndërtohet në Dubai, pritet të jetë hoteli më i lartë në botë...
Shiten për 5 miliardë dollarë kompanitë “Yahoo” dhe “AoL”

Shiten për 5 miliardë dollarë kompanitë “Yahoo” dhe “AoL”

05/05/2021
“AoL” dhe “Yahoo” janë duke u shitur përsëri, këtë herë te një firmë private kapitali. Kompania “Verizon” do t’ia shesë për 5 miliardë dollarë firmës ...
Gabimet më të zakonshme në larjen e fytyrës

Gabimet më të zakonshme në larjen e fytyrës

05/05/2021
Larja e fytyrës duket si një gjë e thjeshtë, apo jo? Çështja është, ajo mund të shkaktojë më shumë dëm sesa dobi nëse nuk bëhet siç duhet dhe mund të ...
“F*ck you” – Lojtarët e PSG-së ankohen se gjyqtari holandez i shau

“F*ck you” – Lojtarët e PSG-së ankohen se gjyqtari holandez i shau

05/05/2021
Lojtarët e Paris Saint-Germain janë ankuar se gjyqtari holandez Bjorn Kuipers i fyeu ata gjatë humbjes së skuadrës së tyre kundër Manchester City në L...
Përkujtohet Dita e Dëshmorëve të Atdheut në Shqipëri

Përkujtohet Dita e Dëshmorëve të Atdheut në Shqipëri

05/05/2021
Shqipëria sot përkujton Ditën e Dëshmorëve të Atdheut në Shqipëri. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka zgjedhur fotografinë e Qemal Stafës që ta ...
Diplomatët evropianë: Nëse nuk integrohet Ballkani Perëndimor në BE, “non-papers” dalin në tryezë!

Diplomatët evropianë: Nëse nuk integrohet Ballkani Perëndimor në BE, “non-papers” dalin në tryezë!

05/05/2021
Diplomatët evropianë, Miroslav Lajçak dhe Carl Bildt, thanë se vonesat e BE-së për anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor ishin një arsye për ...
1 2 11 / 19 POSTS