"> 06/05/2021 – ShkupiLajm.com
Kalkulimet fillestare për lokalet 2021! Nisin sondazhet brendapartiake

Kalkulimet fillestare për lokalet 2021! Nisin sondazhet brendapartiake

06/05/2021
Pesë muaj na ndajnë nga zgjedhjet lokale, e partitë kanë nisur me anketat dhe kalkulimet e para brendapartiake për kandidatët për kryetarë komunash. T...
324 RASTE TË REJA, 26 VIKTIMA, 1178 TË SHËRUAR

324 RASTE TË REJA, 26 VIKTIMA, 1178 TË SHËRUAR

06/05/2021
NË TOTAL 153.461 RASTE, AKTIVE – 11.874 MSH-ja konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.660 testime kurse j...
Për një ditë në Maqedoni janë vaksinuar mbi nëntë mijë qytetarë

Për një ditë në Maqedoni janë vaksinuar mbi nëntë mijë qytetarë

06/05/2021
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thekson se imunizimi masiv vazhdon pa ndalesa edhe në ditën e dytë të nisjes së vaksinimit masiv. “Vetëm gja...
‘Vendosja e bankinave të betonit’, Komuna e Çairit: Për rrugë pa kaos dhe qytetarë të sigurt

‘Vendosja e bankinave të betonit’, Komuna e Çairit: Për rrugë pa kaos dhe qytetarë të sigurt

06/05/2021
Vazhduam me vendosjen e bankinave të betonit edhe në pjesën tjetër të Bulevardit “Cvetan Dimov”në Komunën tonë. Kjo është vetëm një zgjidhje e përkoh...
22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

06/05/2021
Sot bëhen 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi Aganit.Agani u vra me 6 maj t...
24 të vdekur dhe 323 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

24 të vdekur dhe 323 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

06/05/2021
Brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga 2928 teste të kryera janë regjistruar 323 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 96 vetëm në Sh...
Shkupi shpreson për zgjidhje me Sofjen, pret nga BE-ja më tepër seriozitet

Shkupi shpreson për zgjidhje me Sofjen, pret nga BE-ja më tepër seriozitet

06/05/2021
Megjithëse Bullgarinë e presin zgjedhje të parakohshme parlamentare më 11 korrik, autoritetet e vendit ende shpresojnë se mund të gjendet një zgjidhje...