"> 10/05/2021 – ShkupiLajm.com
1 2 11 / 12 POSTS
Nuk lejohen dasmat dhe koncertet, tha Filipçe

Nuk lejohen dasmat dhe koncertet, tha Filipçe

10/05/2021
Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, sot në një dalje për media bëri të ditur se masa për ndalimin e organizimit të dasmave ...
VARDARI NË LIGË TË DYTË: PËRPLASJE “BALLISTËT” – “KOMITËT”

VARDARI NË LIGË TË DYTË: PËRPLASJE “BALLISTËT” – “KOMITËT”

10/05/2021
VARDARI NË KATEGORINË E DYTË KRYELAJME NË MEDIAT SPORTIVE TË RAJONIT Me humbjen e djeshme kundër Struga Trim Lum, Klubi I Futbollit Vardari dhe zyr...
Komisioni për Sëmundje Infektive propozon masa të reja

Komisioni për Sëmundje Infektive propozon masa të reja

10/05/2021
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka njoftuar se Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen e sotme ka njoftuar se janë propozuar disa masa të ...
Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

Shtrenjtohen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

10/05/2021
Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit mori vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të na...
E pickojnë 40 bletë, burri nga Prishtina thotë se është shëruar nga reuma

E pickojnë 40 bletë, burri nga Prishtina thotë se është shëruar nga reuma

10/05/2021
Armend Shala nga Barileva e Prishtinës merret me bletari. Për të nisur këtë punë, ai thotë se nuk duhen shumë investime. Ai dhe familja e tij kanë ...
6 vjet nga lufta në “Lagjen e Trimave”, familjarët e të dënuarve presin që rasti të kthehet në rigjykim

6 vjet nga lufta në “Lagjen e Trimave”, familjarët e të dënuarve presin që rasti të kthehet në rigjykim

10/05/2021
Gjashtë vjet më parë në lagjen e Trimave në Kumanovë të Maqedonisë së Veriut kanë mbetur të vrarë 18 persona prej tyre dhjetë ishin shqiptarë. Aty u b...
Ligj për mbrojtjen e të dhënave personale

Ligj për mbrojtjen e të dhënave personale

10/05/2021
Ministria e Drejtësisë ka inicuar ndryshim dhe plotësim të Ligjit për mbrojtje të të dhënave personale për të përforcuar llogaridhënien dhe përgjegjës...
Digjet një shtëpi në Shkup

Digjet një shtëpi në Shkup

10/05/2021
Nga një zjarr që shpërtheu në Shkup në rrugën Pero Nakov dogji plotësisht shtëpinë në pronësi të dyzet e gjashtë vjeçarit E.R., ndërsa nga zjarri ësht...
SHKUP: Të punësuarit në Aeroportin ndërkombëtar, gjejnë portofol me para dhe i’a kthejnë pronarit

SHKUP: Të punësuarit në Aeroportin ndërkombëtar, gjejnë portofol me para dhe i’a kthejnë pronarit

10/05/2021
Një rast qytetarie është shënuar ditën e djeshme në Aeroportin Ndërkombëtarë të Shkupit. Dy punonjësit, Sejar Amati dhe Sefer Asani kanë gjetur portof...
Ana e vogël e mundi Covid-19 dhe kancerin, pamjet prekëse nga Shkupi bëhen virale

Ana e vogël e mundi Covid-19 dhe kancerin, pamjet prekëse nga Shkupi bëhen virale

10/05/2021
Klinika për sëmundje të fëmijëve ka vazhduar me sfida të fituara për fëmijët që shërohen nga sëmundje malinje. Ata këtë herë kanë publikuar tregimi...
Zaev-Varhelyi: Identiteti nuk mund të jetë arsye për bllokimin në procesin e integrimit

Zaev-Varhelyi: Identiteti nuk mund të jetë arsye për bllokimin në procesin e integrimit

10/05/2021
Kryeministri i vendit, Zoran Zaev i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani dhe zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla D...
1 2 11 / 12 POSTS