"> 13/05/2021 – ShkupiLajm.com
Lutjet e këtij Bajrami janë që sa më shpejt të përfundojë pandemia

Lutjet e këtij Bajrami janë që sa më shpejt të përfundojë pandemia

13/05/2021
Pas 30 ditëve agjërim, besimtarët myslimanë festojnë Fitër Bajamin. Manifestimi qendror u mbajt në Xhaminë “Mustafa Pasha” në Shkup. Pas namazit...
Ligji për legalizim është një gabim i madh dhe në dëm të LSDM-së

Ligji për legalizim është një gabim i madh dhe në dëm të LSDM-së

13/05/2021
Një gabim i madh është Ligji për Legalizimin e Ndërtesave të Paligjshme dhe neni 41 edhe më i madh i këtij ligji i cili ndalon procedurat penale kundë...
Greqia sonte vendosë për hapjen e kufirit me Maqedoninë e Veriut

Greqia sonte vendosë për hapjen e kufirit me Maqedoninë e Veriut

13/05/2021
Sonte do të dihet nëse nga nesër do të hapen kufijtë e Greqisë që janë të mbyllur tashmë një vit për shtetasit e vendeve të treta, përfshirë shtetasit...
Krerët shtetëror urojnë festën! Mesazhe plot me shpresa për tejkalim të pandemisë

Krerët shtetëror urojnë festën! Mesazhe plot me shpresa për tejkalim të pandemisë

13/05/2021
Krerët shtetëror kanë uruar Fitër Bajramin. Krahas kësaj, nuk lënë pa theksuar as shpresat për tejkalimin të koronavirusit. Presidenti Stevo Pendarovs...
Deri tani janë aplikuar 175.348 doza vaksina, dje janë vaksinuar 14.548 qytetatë

Deri tani janë aplikuar 175.348 doza vaksina, dje janë vaksinuar 14.548 qytetatë

13/05/2021
Vaksinimi zhvillohet pa ndërprerë në të gjitha pikat në mbarë shtetin. Gjithsej janë aplikuar 175.348 doza vaksina, ndërsa janë rivaksinuar 25.648 ...
Vritet biznesmeni shqiptar në Shkup

Vritet biznesmeni shqiptar në Shkup

13/05/2021
Autorët derdhën 90 plumba mbi 43-vjeçarin Ministria e Punëve të Brendshme ka publikuar detaje për sulmin e armatosur që mbrëmë ka ndodhur në lagjen...
Nuk pranon ndarje të Maqedonisë së Veriut me Shqipërinë në rrugën drejt BE-së!

Nuk pranon ndarje të Maqedonisë së Veriut me Shqipërinë në rrugën drejt BE-së!

13/05/2021
Evropa duhet t’i mbajë premtimet dhe nuk duhet të ketë vonesa në procesin qasës për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, porositi ministri alternativ i...
17 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoni të Veriut

17 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoni të Veriut

13/05/2021
Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut janë kryer 2598 teste për COVID-19, 123 prej të cilave kanë rezultuar pozitive. Sipas Ministrisë së ...