"> 449 RASTE TË REJA, 10 VIKTIMA, 227 TË SHËRUAR – ShkupiLajm.com
449 RASTE TË REJA, 10 VIKTIMA, 227 TË SHËRUAR

449 RASTE TË REJA, 10 VIKTIMA, 227 TË SHËRUAR

Shpërndaje

NË TOTAL 99.031 RASTE, AKTIVE – 6.735

MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 3,283 testime kurse janë regjistruar 449 raste të reja me COVID-19. Në Shkup 170, Prilep – 55, Kavadar – 35, Gjevgjeli – 23, Tetovë – 19, Ohër dhe Kumanovë nga 17, Manastir dhe Negotinë nga 16, Veles – 10, Strugë – 8, Strumicë dhe Resnjë nga 7, Gostivar – 6, Shtip, Dellçevë dhe Bogdancë nga 5, Kriva Pallankë, Berovë dhe Kratovë nga 4, Probishtip dhe Demir Kapi nga 3, Kërçovë, Dibër, Vallandovë dhe Krushevë nga 2, Koçanë dhe Radovish nga 1 rast.

Regjistrohen 227 pacientë të shëruar.

Në kushte spitalore kanë ndërruar jetë 10 persona. 3 pacientë nga Shkupi (83vj, 79vj, 65vj) dhe nga 1 pacient nga Tetova (72vj), Kumanovë (71vj), Prilep (79vj), Veles (84vj), Ohër (58vj), Kavadar (65vj) dhe Dellçevë (75vj).

Numri I përgjithshëm I të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë shkon në 99.031, numri I të shëruarve është 89.249, kurse I viktimave – 3.047. Për momentin shënohen 6.735 raste aktive.

Në nivel vendi, janë bërë 500.551 testime për COVID-19. /KlanMacedonia

COMMENTS