"> Ballina – ShkupiLajm.com

Category: Ballina

1 2 3 7 11 / 69 POSTS
Votimi biometrik, propozohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Votimi biometrik, propozohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor

30/03/2021
Propozim/ndryshimet e nevojshme zgjedhore për sigurimin e terminaleve për shenjat e gishtave gjatë votimit tashmë kanë hyrë në procedurë parlamentare....
“Plagjiaturat”, këto janë punimet origjinale dhe të vjedhura nga profesorët e UT-së, NIRCAU: Mos u merrni me ne, por me punimet

“Plagjiaturat”, këto janë punimet origjinale dhe të vjedhura nga profesorët e UT-së, NIRCAU: Mos u merrni me ne, por me punimet

23/03/2021
Është e vërtetë që jemi anonim, por kjo assesi nuk e zbeh kredibilitetin tonë për të denoncuar hulumtimet e vjedhura, deklaruan nga nisma e hulumtuesv...
Sipas Zhurnal-it: Dy ministra shkojnë në shpi !?

Sipas Zhurnal-it: Dy ministra shkojnë në shpi !?

21/02/2021
Sipas rekomandimeve nga Bashkimi Europian përfshirë këtu edhe reformat në administratën publike, shkurtimin e vendeve të punës, të shpenzimeve të mëdh...
Qytetarët me shtetësi të dyfishtë, a do të mund të vaksinohen në Maqedoni?

Qytetarët me shtetësi të dyfishtë, a do të mund të vaksinohen në Maqedoni?

12/02/2021
Në Click Plus në TV21, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe u pyet edhe për qytetarët që janë me shtetësi të dyfishtë a do të mund të vaksinohen në ...
2674 qytetarë presin për të marrë shtetësi!

2674 qytetarë presin për të marrë shtetësi!

28/01/2021
Gjithsej 2674 qytetarë për momentin presin për marrje të shtetësisë së Maqedonisë së Veriut. 1800 prej këtyre aplikimeve gjenden në Agjencinë për Sigu...
Gjermania me lajm të keq për shtetasit e Maqedonisë

Gjermania me lajm të keq për shtetasit e Maqedonisë

25/01/2021
Të gjithë personat që kanë qëndruar në vendet me rrezik para se të hyjnë në Gjermani, duhet që parimisht të futen në karantinë, njoftoi Ambasada e Gje...
Në Shkup sanksionohen 202 shoferë, 22 për shfrytëzim të celularit

Në Shkup sanksionohen 202 shoferë, 22 për shfrytëzim të celularit

21/01/2021
Vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 22 masa, mes të cilave 22 për shfrytëzim të celularit gjatë ditës së djeshme në kuadë...
Vidhen kapakët e pusetave në disa rajone të Shkupit (FOTO)

Vidhen kapakët e pusetave në disa rajone të Shkupit (FOTO)

20/01/2021
Gjatë mbrëmjes së djeshme janë vjedhur disa kapakë të pusetave në territorin e Shkupi. Vjedhjet kanë ndodhur në bulevardet “Ilinden” dhe “8 Shtator”, ...
Mbyllet lokali në Shkup, 47 persona shoqërohen në polici

Mbyllet lokali në Shkup, 47 persona shoqërohen në polici

12/01/2021
Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë mbrëmjes së djeshme në Shkup është mbyllur një lokal pasi gjatë kontrolleve policia ka konstatuar se ...
Kanë hyrë në fuqi masat anti-Covid për udhëtimet drejt Gjermanisë

Kanë hyrë në fuqi masat anti-Covid për udhëtimet drejt Gjermanisë

12/01/2021
Gjermania vendosi kufizime të reja në kuadër të masave antiCovid për hyrjen në vend duke nisur nga sot. Aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Shq...
Rruga Shkup-Bllacë: Ne pikpëpyetje tregu me Kosovën

Rruga Shkup-Bllacë: Ne pikpëpyetje tregu me Kosovën

04/01/2021
Kosova mbetet partnerja kryesore tregtare e Maqedonisë së Veriut, pasi është shteti me të cilin Maqedonia e Veriut eksporton më shumë mallra sesa impo...
1 2 3 7 11 / 69 POSTS