"> Ballina – ShkupiLajm.com

Category: Ballina

1 2 3 6 11 / 61 POSTS
Mbyllet lokali në Shkup, 47 persona shoqërohen në polici

Mbyllet lokali në Shkup, 47 persona shoqërohen në polici

12/01/2021
Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë mbrëmjes së djeshme në Shkup është mbyllur një lokal pasi gjatë kontrolleve policia ka konstatuar se ...
Kanë hyrë në fuqi masat anti-Covid për udhëtimet drejt Gjermanisë

Kanë hyrë në fuqi masat anti-Covid për udhëtimet drejt Gjermanisë

12/01/2021
Gjermania vendosi kufizime të reja në kuadër të masave antiCovid për hyrjen në vend duke nisur nga sot. Aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Shq...
Rruga Shkup-Bllacë: Ne pikpëpyetje tregu me Kosovën

Rruga Shkup-Bllacë: Ne pikpëpyetje tregu me Kosovën

04/01/2021
Kosova mbetet partnerja kryesore tregtare e Maqedonisë së Veriut, pasi është shteti me të cilin Maqedonia e Veriut eksporton më shumë mallra sesa impo...
Legalizohet marihuana në Maqedoninë Veriore: Secili qytetar mund të mbjellë dy-tri fije

Legalizohet marihuana në Maqedoninë Veriore: Secili qytetar mund të mbjellë dy-tri fije

31/12/2020
Çdo qytetar do të ketë mundësi të rritë dy deri në tri kërcyej kanabisi për përdorim personal, ka thënë dje kryeministri i Maqedonisë Veriore Zoran Za...
Policia arreston një të dyshuar nga Shkupi

Policia arreston një të dyshuar nga Shkupi

30/12/2020
Ministria e Punëve të Brendshme njofton se mbrëmjen e djeshme, respektivisht rreth orës 18:30 në lagjen Lisiçe në Shkup zyrtarë nga Sektori për bashkë...
“Një asteroid i madh do të godasë tokën”, zbardhet parashikimi i frikshëm i Nostradamusit për 2021: E gjithë bota do…

“Një asteroid i madh do të godasë tokën”, zbardhet parashikimi i frikshëm i Nostradamusit për 2021: E gjithë bota do…

29/12/2020
Lajme të këqija për cilindo që pret që gjërat të qetësohen pak më 2021, sepse sipas parashikimeve të bëra nga Nostradamus në shekullin e 16-të, ne do ...
ParaIajmërimi i shkencës,në 30 vitet e ardhshme do kemi 12 muaj dimër dhe …

ParaIajmërimi i shkencës,në 30 vitet e ardhshme do kemi 12 muaj dimër dhe …

23/12/2020
Toka mund të përbaIIet me një mot shumë të ftohtë dhe stuhi dëborë gjatë 30 viteve të ardhshëm. Madje planeti ynë me ndryshimet e shumta klimatike ...
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë dënon sjelljen e policisë maqedonase ndaj gazetarit Marin Mema dhe ekipit të “Gjurmë”

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë dënon sjelljen e policisë maqedonase ndaj gazetarit Marin Mema dhe ekipit të “Gjurmë”

08/12/2020
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë denoncon dhunën e segmenteve të policisë së shtetit të Maqedonisë së Veriut ndaj kolegut, gazetarit të njohur Marin Mema...
Izet Mexhiti uron 28 Nëntorin,Shkupi,Tirana,Prshtina,kurrë s’kemi qenë më afër!

Izet Mexhiti uron 28 Nëntorin,Shkupi,Tirana,Prshtina,kurrë s’kemi qenë më afër!

28/11/2020
Me rastin e Ditës së Flamurit, deputeti Izet Mexhiti, ka uruar shqiptarët për këtë festë madhështore, me pamjet nga festa e 100 vjetorit të Pavarësisë...
Rrënqethëse! Momenti kur u trondit Shqipëria/ Ja videot virale që shokuan botën…

Rrënqethëse! Momenti kur u trondit Shqipëria/ Ja videot virale që shokuan botën…

26/11/2020
Si sot një vit më parë Shqipëria u trondit nga tërmeti më i fuqishëm ndër dekada. Ishte ora 03:56, kur një lëkundje e fuqishme me magnitudë 6.4 të ...
Vaksina anti-Covid kushton vetëm 3 euro

Vaksina anti-Covid kushton vetëm 3 euro

25/11/2020
AstraZeneca që ka bashkëpunuar me Oksfordin për një vaksinë kundër koronavirusit, bëri me dije se vaksina e tyre me efektshmëri deri në 90%, do të kus...
1 2 3 6 11 / 61 POSTS