"> Bota – ShkupiLajm.com

Category: Bota

1 2 3 108 11 / 1182 POSTS
NASA konfirmon: Ka ujë në Hënë

NASA konfirmon: Ka ujë në Hënë

26/10/2020
NASA konfirmoi se ka ujë në Hënë. Lajmi u bë më dije në një deklaratë, e cila shënon një kthesë të fortë për misionet e ardhshme në hapësirë. Sipas...
NASA: Shkëmbi i madh sa Piramida e Gizës do të përplaset në orbitën e Tokës javën tjetër

NASA: Shkëmbi i madh sa Piramida e Gizës do të përplaset në orbitën e Tokës javën tjetër

26/10/2020
Një asteroid që vlerësohet të ketë të njëjtën madhësi sa Piramida e Madhe e Gizës do të përplaset me orbitën e Tokës nesër, sipas Qendrës për Studime ...
Europa futet në shtetrrethim për shkak të Covid-19, Suedia ben ate qe nuk pritej

Europa futet në shtetrrethim për shkak të Covid-19, Suedia ben ate qe nuk pritej

25/10/2020
Suedezët e moshuar nuk kanë më nevojë të izolohen, deklaroi sot qeveria. Vendimin qeveria e mbështeti me shkallën e ulët të infeksioneve me Covid 19 n...
Erdogan dërgoi Macronin në psikiatër, Franca tërhoqi ambasadorin e saj nga Turqia

Erdogan dërgoi Macronin në psikiatër, Franca tërhoqi ambasadorin e saj nga Turqia

25/10/2020
Marrëdhëniet midis Turqisë dhe Francës janë të tensionuara pasi Erdogan vuri në dyshim shëndetin mendor të Emanuel Macron sot. -Cfar problemi ka nj...
Trump apo Biden? Verdikti i profesorit që nuk ka gabuar kurrë në parashikim (VIDEO)

Trump apo Biden? Verdikti i profesorit që nuk ka gabuar kurrë në parashikim (VIDEO)

24/10/2020
Allan Lichtman, profesor i Historisë në Universitetin Amerikan në Uashington, ka parashikuar saktë çdo fitues të zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e...
Era e fitores ndaj armenëve, Aliyev: Si e shoh të ardhmen e Nago-Karabakut nën Azerbajxhan

Era e fitores ndaj armenëve, Aliyev: Si e shoh të ardhmen e Nago-Karabakut nën Azerbajxhan

24/10/2020
Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev nuk e përjashton mundësinë e dhënies së një autonomie kulturore Nago-Karabakut. “Ka shumë lloje të vetëvend...
Obama: Trump “i paaftë ta marrë seriozisht punën”

Obama: Trump “i paaftë ta marrë seriozisht punën”

23/10/2020
Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama tha të mërkurën se Presidenti Donald Trump është "i paaftë ta marrë seriozisht punën". Ish presid...
Debati i dytë presidencial, beteja për votuesit e pavendosur

Debati i dytë presidencial, beteja për votuesit e pavendosur

22/10/2020
Presidenti republikan Donald Trump dhe rivali i tij demokrat Joe Biden përballen në debatin e dytë të enjten, 12 ditë para zgjedhjeve të 3 nëntorit. ...
NATO DO TË DËRGOJË 60 RESPIRATORË PËR MAQEDONINË E VERIUT

NATO DO TË DËRGOJË 60 RESPIRATORË PËR MAQEDONINË E VERIUT

22/10/2020
Ministrat e mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s sot pasdite dhe nesër në takim online të Këshillit Euro-atlantik do të kërkojnë mënyrë të reja për ...
Microsoft çaktivizon një rrjet masiv kompjuterash të kriminelëve kibernetikë

Microsoft çaktivizon një rrjet masiv kompjuterash të kriminelëve kibernetikë

21/10/2020
Kompania Microsoft tha të martën se kishte çaktivizuar më shumë se 90 për qind të pajisjeve të përdorura nga një bandë kriminelësh kibernetikë rusisht...
Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale

Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale

20/10/2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. Ky institucion e akuzo...
1 2 3 108 11 / 1182 POSTS