"> Bota – ShkupiLajm.com

Category: Bota

1 2 3 133 11 / 1453 POSTS
Forbes: Cilët janë degët që i bëjnë të diplomuarit milionerë

Forbes: Cilët janë degët që i bëjnë të diplomuarit milionerë

04/04/2021
Sipas analizave, në mesin e fakulteteve që më së shpejti mund të pasurohen është fakulteti i Inxhinierisë Mekanike dhe Elektronike. Studimet gjitha...
Sot Dita Botërore e ndërgjegjësimit mbi Autizmin

Sot Dita Botërore e ndërgjegjësimit mbi Autizmin

02/04/2021
Sot është Dita Botërore e Autizmit e cila synon të rrisë ndërgjegjësimin dhe edukimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit dhe përmirësimin e...
Interesimi po bie, 697 mërgimtarë u regjistruan për 24 orë!

Interesimi po bie, 697 mërgimtarë u regjistruan për 24 orë!

02/04/2021
Të dhënat e fundit për regjistrimin e diasporës, tregojnë se ka rënë interesimi i mërgimtarët për t’u vetëregjistruar. Nëse krahasohen të dhënat e ...
Afrohet Ramazani, OBSH-ja me rekomandime

Afrohet Ramazani, OBSH-ja me rekomandime

31/03/2021
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dalë me rekomandime para muajit të shenjtë mysliman, Ramazanit dhe festës Pashkët. Propozojnë, që tubimet fet...
PUBLIKOHET RAPORTI PËR TË DREJTAT E NJERIUT

PUBLIKOHET RAPORTI PËR TË DREJTAT E NJERIUT

31/03/2021
ÇFARË ËSHTË GJENDJA NË RMV, SHQIPËRI E KOSOVË? Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken paraqiti të martën raportin për të drejtat e njeriut në ...
Mediumet amerikane humbën numër të madh të shikuesve dhe lexuesve pas përfundimit të mandatit të Trampit

Mediumet amerikane humbën numër të madh të shikuesve dhe lexuesve pas përfundimit të mandatit të Trampit

24/03/2021
Mediumet më të njohura amerikane humbën numër të madh të shikuesve dhe lexuesve pas përfundimit të mandatit të ish-presidentit amerikan, Donalld Tramp...
Pamje nga tërmeti i fuqishëm që e goditi sot Japoninë (VIDEO)

Pamje nga tërmeti i fuqishëm që e goditi sot Japoninë (VIDEO)

24/03/2021
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.2 goditi sot Japoninë, ndërsa qytetarët janë paralajmëruar edhe për një cunam të mundshëm. Ndërkohë, në rrje...
Këshilli Koordinues i Diasporës në RMV, apel mërgatës për pjesëmarrje në regjistrim të popullsisë

Këshilli Koordinues i Diasporës në RMV, apel mërgatës për pjesëmarrje në regjistrim të popullsisë

23/03/2021
Këshilli Koordinues i Diasporës në Maqedoninë Veriore, i ka bërë thirrje mërgatës shqiptare që të merr pjesë në regjistrimin e popullatës atje. Për...
Kreu i BioNTech: Imuniteti i tufës do të arrihet në fund të verës, vaksinat mund të jepen në çdo 5 vite

Kreu i BioNTech: Imuniteti i tufës do të arrihet në fund të verës, vaksinat mund të jepen në çdo 5 vite

22/03/2021
Kreu i BioNTech, Ugur Sahin ka deklaruar se në fund të verës në disa vende do të arrihet imuniteti i tufës. Welt shkruan se Sahin e ka bërë këtë dekla...
Dita Nderkombetare e Sindromes Down 21 Mars – 2021

Dita Nderkombetare e Sindromes Down 21 Mars – 2021

21/03/2021
https://www.youtube.com/watch?v=wU6cEE5GwyQ&ab_channel=CreatVideo https://youtu.be/wU6cEE5GwyQ
SHBA-ja dënon një maqedonas dhe një rus për krime kibernetike

SHBA-ja dënon një maqedonas dhe një rus për krime kibernetike

20/03/2021
Nën akuzat për përfshirje në krime kibernetike të nivelit ndërkombëtar, Shtetet e Bashkuara kanë dënuar me burgim një rus dhe një maqedonas. Rrjeti në...
1 2 3 133 11 / 1453 POSTS