"> Maqedoni – ShkupiLajm.com

Category: Maqedoni

1 2 3 181 11 / 1990 POSTS
Për shkak të rënies së numrit të pacientëve, në Shkup janë mbyllur shumë kovid-qendra

Për shkak të rënies së numrit të pacientëve, në Shkup janë mbyllur shumë kovid-qendra

21/05/2021
Për shkak të rënies së numrit të pacientëve, prej sot, jan mbyllur të gjitha qendrat e kovid në klinikat interne dhe në kompleksin “Nënë Tereza”. Kovi...
A po anulohet rryma e lirë?

A po anulohet rryma e lirë?

20/05/2021
Jozyrtarisht, KOHA merr vesh se një nga kërkesat e kompanive energjetike në vend drejtuar ndaj Komisionit Rregullator për Energjetikë, përskaj shtrenj...
Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

20/05/2021
Sot, në ora 12:06 është regjistruar tërmet në Maqedoninë e Veriut. Tërmeti është me intensitet prej 2.1 ballë të shkallës së Rihterit, kurse epiqen...
Gjykata vendos: Mijallkov mbetet në burgun e Shutkës

Gjykata vendos: Mijallkov mbetet në burgun e Shutkës

20/05/2021
Sasho Mijallkov mbetet në paraburgim në burgun e Shutkës, shkruan Alsat. Gjykata Themelore Penale njofton se Këshilli Gjyqësor ka vendosur që të refuz...
Ministria e Mbrojtjes shpall konkurs për 100 ushtarë profesionistë, rroga mbi 25.000 denarë

Ministria e Mbrojtjes shpall konkurs për 100 ushtarë profesionistë, rroga mbi 25.000 denarë

20/05/2021
Ministria e Mbrojtjes ka shpallur konkurs për pranimin e 10 ushtarëve të rinj profesionistë për shërbim në Armatën e Maqedonisë së Veriut me marrëvesh...
Bujqësia: “Në asnjë rast bujqve nuk do t’u merret toka”

Bujqësia: “Në asnjë rast bujqve nuk do t’u merret toka”

18/05/2021
Pyesim se si është ky mallkim që çdokush që do të ulet në atë kolltuk të bukur të dëshirojë që ta shesë të gjithë atë që është e përbashkët – thanë në...
Mijallkovi vazhdon të ofrojë miliona euro për të dalë nga burgu i Shutkës

Mijallkovi vazhdon të ofrojë miliona euro për të dalë nga burgu i Shutkës

18/05/2021
Prokuroria e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ende nuk ka vendosur nëse do të japë mendim pozitiv në mënyrë që Sasho Mijallkov të mund të dalë ng...
Ora policore ngelën në fuqi deri më një qershor

Ora policore ngelën në fuqi deri më një qershor

17/05/2021
Komisioni për Sëmundje Infektive në takimin e sotëm të mëngjesit ka rekomanduar që të mos ketë ndryshim të masave restriktive aktuale, njofton “TV21”....
Ulet dukshëm interesimi i mërgimtarëve për t’u regjistruar online

Ulet dukshëm interesimi i mërgimtarëve për t’u regjistruar online

16/05/2021
Vetë regjistrimi i diasporës ka filluar të pësojë rënie të madhe. Nëse në fillim të këtij procesi, kishte raste kur në ditë regjistroheshin mbi 17 mij...
Mijallkov ofron miliona euro për të dalë nga paraburgimi

Mijallkov ofron miliona euro për të dalë nga paraburgimi

15/05/2021
Sasho Mijalkov ka ofruar garanci milionëshe për të dalë nga paraburgimi në Shutkë. Jozyrtarisht, ish-drejtori i DSK-së ka ofruar mbi shtatë milion eur...
Ligji për përdorimin e dritave gjatë ditës nuk ka ndryshuar

Ligji për përdorimin e dritave gjatë ditës nuk ka ndryshuar

15/05/2021
Përdorimi i fenerëve të veturave gjatë lëvizjes brenda ditës në RMV mbetet detyrim edhe më tej për vozitësit në rrugët e Maqedonisë, sipas ligjit për ...
1 2 3 181 11 / 1990 POSTS