"> Opinion – ShkupiLajm.com

Category: Opinion

1 2 3 17 11 / 180 POSTS
Austria kërkoi Shqipërinë e Madhe, por Boletini dhe Qemali bërën pazare me serbët dhe grekët

Austria kërkoi Shqipërinë e Madhe, por Boletini dhe Qemali bërën pazare me serbët dhe grekët

24/10/2020
Elena Kocaqi Historiania e njohur Elena Kocaqi ka reaguar në një koment të saj duke nxjerrur në dritë disa fakte të pa dëgjuara më parë. Media I...
Milaim Zeka: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit është konfirmuar, vendi shkon në zgjedhje

Milaim Zeka: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit është konfirmuar, vendi shkon në zgjedhje

23/10/2020
Milaim Zeka në një intervistë për A2 ka folur mbi Gjykatën Speciale duke u shprehur se tashmë akuza ndaj Thaçit, Veselit dhe të tjerëve është tashmë e...
Komandat Baruti: “Ua q* nanën juve funksionarëve që keni harru ish ushtarët e UÇK-së”

Komandat Baruti: “Ua q* nanën juve funksionarëve që keni harru ish ushtarët e UÇK-së”

18/10/2020
Komandanti Xhem Llamallari ka shkruar një koment paralajmërues për ish ushtarët e UÇK-së tani funksionar në pozita shtetrore. Ai shkruan: “Mos kofs...
Helena Kadare: Ismaili s’po shkruan, Nobelin ka tre vite që s’e presim më

Helena Kadare: Ismaili s’po shkruan, Nobelin ka tre vite që s’e presim më

17/10/2020
Nga Fatmira Nikolli “Ismail Kadare nuk po shkruan, Nobelin ka tre vite që nuk e presim më” – Profili i një mbretëreshe që qëndroi stoike e në hesht...
Të formohet Këshilli nacional për shëndetsi ashtu siç e parasheh ligji në kohë pandemie

Të formohet Këshilli nacional për shëndetsi ashtu siç e parasheh ligji në kohë pandemie

16/10/2020
Dr.Arben Taravari nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Rruga drejtë” në Alsat, ka propozuar të formohet Këshilli nacional për shëndetsi ashtu siç ...
Çfarë i mungon Shkupit?

Çfarë i mungon Shkupit?

15/10/2020
Çfarë i mungon Qytetit të Shkupit për t'u bërë një metropol i vërtetë evropian? A do të sjellë qeveria e qytetit rregull për shitësit e paligjshëm...
Kraja: Rama në takimin e dy qeverive në Pejë e shpalli Serbinë partner strategjik

Kraja: Rama në takimin e dy qeverive në Pejë e shpalli Serbinë partner strategjik

02/10/2020
Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës Mehmet Kraja, foli rreth marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Shqipërisë, në prag të takimit të...
Ndërroi jetë Vaid Saiti, ish kryetari i komunës së Likovës

Ndërroi jetë Vaid Saiti, ish kryetari i komunës së Likovës

19/09/2020
Sot (19 shtator 2020) ka ndërruar jetë Vaid Saiti, drejtor i NJP “Pyjet e Maqedonisë” në Kumanovë. Vaid Saiti është nga fshati Orizare e komunës së Li...
Pluralizmi i pronësisë së mediave në ambientin e ri mediatik

Pluralizmi i pronësisë së mediave në ambientin e ri mediatik

18/09/2020
Autor: Naser Selmani Ndryshimi i të gjitha kufizimeve për koncentrimin e pronësisë në media, si dhe vlerësimi se cilat kufizime duhet të ngelin në ...
A u nënçmua apo u “shit” kandidati për kryeministër, pasi që Grubi do ta bëjë këshilltar, Zyberin!

A u nënçmua apo u “shit” kandidati për kryeministër, pasi që Grubi do ta bëjë këshilltar, Zyberin!

10/09/2020
Shkruan, Bexhet Musliu, drejtor i Agjencisë së lajmeve “Zhurnal.mk” Shkup, 9 shtator – Bashkimi Demokratik për Integrim në zgjedhjet e fundit gjatë...
Erdogan, ka të drejtë kur u shpreh: “Nuk ka komb dhe etni greke”, por ai duhet ta dijë se…

Erdogan, ka të drejtë kur u shpreh: “Nuk ka komb dhe etni greke”, por ai duhet ta dijë se…

03/09/2020
... në Gadishullin Ilirik ka etni dhe komb gjerësisht shqiptar. Nga: Spartak Ngjela I. Por, në fakt, kjo është e vërteta. Greqia është një ...
1 2 3 17 11 / 180 POSTS