"> Opinion – Page 17 – ShkupiLajm.com

Category: Opinion

1 15 16 17 18 19 20 187 / 213 POSTS
Plas sherri mes Bashës dhe Berishës! Saliu braktis mbledhjen dhe mobilizon të vetët, për të mos dalë në pension

Plas sherri mes Bashës dhe Berishës! Saliu braktis mbledhjen dhe mobilizon të vetët, për të mos dalë në pension

18/01/2020
SHKRUAR NGA RIGELS SELIMAN Vendimi i Lulzim Bashës për t’u ulur në tryezën e dialogut me Partinë Socialiste ka ndezur debatet brenda Partisë Demokr...
Mbi padinë e Edi Ramës kundër Ramush Haradinajt – Nga dr. Islam LAUKA

Mbi padinë e Edi Ramës kundër Ramush Haradinajt – Nga dr. Islam LAUKA

18/01/2020
Dje, me 15.01.2020, ditën e përkujtimit të viktimave të Masakrës së Reҫakut, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjeti rastin të dorëzojë në Gjykatën...
Ish ambasadori! Duhet të ketë një burrë që t’i thotë Ramës : ‘Shiko ndale dorën!

Ish ambasadori! Duhet të ketë një burrë që t’i thotë Ramës : ‘Shiko ndale dorën!

17/01/2020
Mal Berisha ish-ambasador, studiues ishte i ftuar në emisionin e sotëm ABC-ja e mëngjesit me gazetarin Enkel Demi. Berisha ka shqipëruar librin e auto...
Problemi nuk është Gjiknuri, por Bylykbashi! Pse 10 me 1 për qeverinë!

Problemi nuk është Gjiknuri, por Bylykbashi! Pse 10 me 1 për qeverinë!

17/01/2020
Problemi nuk është Gjiknuri, por Bylykbashi! Tryeza e partive? Qeveria 10 – Opozita 1 Por, të ndjekim vazhdimin. ———————– Kur deklarova se ...
Kim Mehmeti: Nga goja e kryetarit të PDSH-së zbrazet ‘gropa septike’ e BDI-së!

Kim Mehmeti: Nga goja e kryetarit të PDSH-së zbrazet ‘gropa septike’ e BDI-së!

16/01/2020
“E kam përsëritur disa here: BDI-ja e PDSH-ja me asgjë nuk dallojnë nga njëra tjetra. Ato janë si motra të një gjaku, motra të përdala, të cilat kur k...
Zhbllokimi i vullnetit të sovranit

Zhbllokimi i vullnetit të sovranit

16/01/2020
Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej ...
‘Mos i qani hallet e grave të huaja, shikoni ato që keni në shtëpi’

‘Mos i qani hallet e grave të huaja, shikoni ato që keni në shtëpi’

14/01/2020
Shkruan: Zana Avdiu Para se te ua qani hallet grave te cilat jetojne ashtu sic duan vet, qani per hallet e “prostitutave- apo skllaveve te punes e ...
ASH-BESA, koalicion “puro” opozitar

ASH-BESA, koalicion “puro” opozitar

09/01/2020
Destan JONUZI Shkup, 9 janar – Koalicioni më natyral opozitar do të ishte mes Aleancës për Shqiptarët (ASH) dhe Lëvizjes BESA, ndërsa që të mos pë...
PARTITË MAQEDONASE E HUQËN QËLLIMIN. Lustrimi, lajthitjet dhe të vërtetat (2)

PARTITË MAQEDONASE E HUQËN QËLLIMIN. Lustrimi, lajthitjet dhe të vërtetat (2)

09/01/2020
Nga Daut DAUTI Shumë nebuloza e kanë përcjellë procesin e lustrimit, me dilema thelbësore apo të kota. Pyetjet se a duhet apo nuk duhet të lustrohe...
Çfarë pritet të ndodhë në botë në vitin 2020

Çfarë pritet të ndodhë në botë në vitin 2020

01/01/2020
Nga Janusz Bugajski 2020 ka mjaft gjasa të jetë një vit i tensionuar në pothuajse çdo anë të globit. Një Amerikë e ndarë, një Rusi agresive, një Ki...
Shengeni e Minishengeni (Porti i Durrësit si kufi i brendshëm Shqipëri-Serbi)

Shengeni e Minishengeni (Porti i Durrësit si kufi i brendshëm Shqipëri-Serbi)

01/01/2020
Nga Zef Mazi Kater muaj pasi Rama u takua ne Beograd me Vuçiçin dhe Zaevin per te ashtu-quajturin mini-Shengen, vazhdon te zieje fort „kazani“...
1 15 16 17 18 19 20 187 / 213 POSTS