"> Opinion – Page 2 – ShkupiLajm.com

Category: Opinion

1 2 3 4 20 22 / 213 POSTS
Ali Ahmeti uronë lojtarët dhe kryetarin e FFM-së

Ali Ahmeti uronë lojtarët dhe kryetarin e FFM-së

12/11/2020
Urime lojtarëve, stafit teknik, kryetarit të Federatës Muhamet Sejdini dhe të gjithë qytetarëve për kualifikimin e kombëtarës së Maqedonisë së veriut ...
Deponia në Vizbeg drejt zgjidhjes

Deponia në Vizbeg drejt zgjidhjes

12/11/2020
Me rebalancin e fundit të Buxhetit të qendror, Ministrisë së Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, iu kanë ndarë 20 milionë denarë ose 325 mijë...
Pandeli Majko: Jam ortodoks, por kisha ortodokse kryqin shpesh e ka përdorur si thikë pas shpine për shqiptarët

Pandeli Majko: Jam ortodoks, por kisha ortodokse kryqin shpesh e ka përdorur si thikë pas shpine për shqiptarët

12/11/2020
Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko ka komentuar akuzat që Gjykata Speciale ka bërë në drejtim të të akuzuarve, ku veçonte viktimat si katoli...
Bëmë gabim që u shkëputëm me Kosovën dhe funksionuam sikur u lindëm në Shqipëri

Bëmë gabim që u shkëputëm me Kosovën dhe funksionuam sikur u lindëm në Shqipëri

12/11/2020
Ish-Ministrja e Arsimit në Shqipëri Besa Shahini tha se, ndonëse është larguar nga ky post, projekti i kryeministrit shqiptar Edi Rama për integrimin ...
Nëse shpërthen penda e Liqenit të Mavrovës nga tërmeti, krejt fusha e Pollogut vërshohet me ujë!

Nëse shpërthen penda e Liqenit të Mavrovës nga tërmeti, krejt fusha e Pollogut vërshohet me ujë!

12/11/2020
Me shkas, tërmeti i ditës së sotme me epiqendër në Liqenin e Mavrovës DOBIA EKONOMIKE NUK E ARSYETON RREZIKUN PËR JETËN E BANORËVE DHE VENDBANIMET NË...
Ndërroi jetë profesori strugan, njeri i dijes, kombit dhe fesë!

Ndërroi jetë profesori strugan, njeri i dijes, kombit dhe fesë!

11/11/2020
Me pikëllim të madh mora lajmin e vdekjes së profesorit z. Amit Merkos. Vërtetë një humbje e madhe për Ladorishtin dhe Strugën në përgiithësi. Amit...
“Shqiptarët janë dembelë”/ Prifti: Ka mungesë kulture pune, tregojnë se kanë diplomën që s’vlen për asgjë

“Shqiptarët janë dembelë”/ Prifti: Ka mungesë kulture pune, tregojnë se kanë diplomën që s’vlen për asgjë

11/11/2020
Pedagogu Rezart Prifti i ftuar në emisionin “Shqipëria Live” është shprehur se shqiptarët nuk kanë kulturë pune, lidhur me dembelizmin e moshës së pun...
UÇK-ja ka qenë formacion ushtarak që ka vepruar në bazë të parimeve ndërkombëtare

UÇK-ja ka qenë formacion ushtarak që ka vepruar në bazë të parimeve ndërkombëtare

10/11/2020
Ne në vazhdimësi kemi qenë të interesuar që të gjithë njerëzit që kanë bërë veprime jashtë udhëzimeve, e që ne nuk kemi pasur direktiva për të sulmuar...
Parashikimet e Alfred Cakos: Fitorja e Biden, mjerë njerëzimi…

Parashikimet e Alfred Cakos: Fitorja e Biden, mjerë njerëzimi…

09/11/2020
Fitorja e Joe Biden si president i SHBA-ve, u cilësua nga konspiracionisti Alfred Cako si “mjerimi i njerëzimit”. Ai aludoi në rubrikën “Rrethi kat...
SHQIPTARËT DHE POLITIKA

SHQIPTARËT DHE POLITIKA

09/11/2020
Nga Xhelal ZEJNELI Pluralizmi në hapësirat shqiptare filloi në vitin 1991. Që atëherë e deri më sot, hapësirat shqiptare ndodhen në fazën e tranzic...
Ja çka paralajmëroi Jakup Krasniqi një ditë më parë në “Facebook” përmes poezisë së tij

Ja çka paralajmëroi Jakup Krasniqi një ditë më parë në “Facebook” përmes poezisë së tij

06/11/2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, sikur ta ndiente bastisjen nga Specialja, ka publikuar dje në rrjetin e tij s...
1 2 3 4 20 22 / 213 POSTS