"> Opinion – Page 3 – ShkupiLajm.com

Category: Opinion

1 2 3 4 5 20 33 / 213 POSTS
Ish-kreu i LPK-së: Urime Kosovë çlirimin nga gjarpri

Ish-kreu i LPK-së: Urime Kosovë çlirimin nga gjarpri

06/11/2020
Ish-kreu i LPK-së, Ibrahim Kelmendi ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja për presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Pak pasi Thaçi bëri ...
Mushka dhe gomerë në vend të autoboteve

Mushka dhe gomerë në vend të autoboteve

05/11/2020
Nga Armand Shkullaku- “Serbët nuk na duan ne shqiptarëve. As ne nuk i duam ata, por nuk kemi rrugë tjetër për të jetuar, jemi të detyruar t’i ndi...
Terrori në Vjenë, një listë emrash dhe një dokument mbi përfshirjen e shërbimit sekret serb në përpunimin e të rinjve shqiptarë drejt radikalizimit

Terrori në Vjenë, një listë emrash dhe një dokument mbi përfshirjen e shërbimit sekret serb në përpunimin e të rinjve shqiptarë drejt radikalizimit

05/11/2020
Nga Bedri Islami Në Vjenë ndodhi një akt i shëmtuar terrorist. Vjena u trondit, por po ashtu u tronditën edhe shqiptarët. Një numër i madh med...
Sulmuesit mund të dënohen përjetësisht! Flet për TV21 Avokati shqiptar nga Vjena

Sulmuesit mund të dënohen përjetësisht! Flet për TV21 Avokati shqiptar nga Vjena

03/11/2020
https://youtu.be/eaZ8Kpv6aOo “Është një sulm tragjik, Vjena është në shok! Vjena nuk e ka pritur assesi këtë sulm terrori, është një sulm ndaj një ...
Reagimi i gjyshit të Kujtim Fejzullahit: Edhe ai është vrarë a? Veten e ka marrë në qafë

Reagimi i gjyshit të Kujtim Fejzullahit: Edhe ai është vrarë a? Veten e ka marrë në qafë

03/11/2020
Në sulmin e mbrëmshëm në Vjenë mbetën të vrarë 4 persona si dhe sulmuesi, Kujtim Fejzullahi, i cili është shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Por, për ni...
Lajmi se djali nga Çellopeku kreu masakrën, tronditi banorët e zonës (Video)

Lajmi se djali nga Çellopeku kreu masakrën, tronditi banorët e zonës (Video)

03/11/2020
Në Çellopek të Tetovës ndihet frikë por edhe shqetësim midis fshatarëve. Lajmi se një djalë nga fshati i tyre kishte kryer një masakër në Vjenë i tron...
Izmiri me tragjedi  tërmetit: si dhe kush i publikoi karikaturat e Charlie Hebdo-së në këtë qytet kemalist

Izmiri me tragjedi tërmetit: si dhe kush i publikoi karikaturat e Charlie Hebdo-së në këtë qytet kemalist

31/10/2020
Neptün Soyer, gruaja e kryebashkiakut të Izmirit Tunc Soyer, shkaktoi një skandal këto ditë pasi publikoi karikaturat fyese ndaj Profetit Muhamed të f...
Blerim Bexheti kryetari i komunës së Sarajit rrëfehet për jetën e tij, karrierën politike…(VIDEO)

Blerim Bexheti kryetari i komunës së Sarajit rrëfehet për jetën e tij, karrierën politike…(VIDEO)

31/10/2020
Blerim Bexheti, kryetari i komunës së Sarajit, në emisionin “N’shpi te…” në News-TV, është rrëfyer për fëmijërinë, rininë, karrierën politike e të tje...
Prof.Nesimi: Injorancës së presidentit francez Makron, më së miri i është përgjigjur kryeministri pakistanez

Prof.Nesimi: Injorancës së presidentit francez Makron, më së miri i është përgjigjur kryeministri pakistanez

29/10/2020
Përgjigjen më të mirë ndaj injorancës së Makronit, e ka dhënë kryeministri i Pakistanit, filantropi dhe intelektuali Imran Khan, të cilën u përpoqa ta...
“Balanseri” që ka tradhtuar autorin!

“Balanseri” që ka tradhtuar autorin!

28/10/2020
Nga Daut DAUTI Një ide me qëllim të mirë. Kështu duhej të ishte krijuar mekanizmi i balanserit, i cili është dashur të korrigjojë përfaqësimin adek...
Dy skenareve të mundshme për aderim në BE, ekspertët: Ka shumë punë!

Dy skenareve të mundshme për aderim në BE, ekspertët: Ka shumë punë!

28/10/2020
Sipas studiuesit në Qendrën për Integrime Evropiane pranë Institutit për Demokraci, Ivan Nikolovski, në qoftë se konferenca ndërkombëtare e paraparë t...
1 2 3 4 5 20 33 / 213 POSTS