"> Politikë – ShkupiLajm.com

Category: Politikë

1 2 3 73 11 / 799 POSTS
ZAEV: TË HËNËN PRESIM MARRËVESHJE PËR SHTETËSINË

ZAEV: TË HËNËN PRESIM MARRËVESHJE PËR SHTETËSINË

08/04/2021
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, tha se të hënën mund të arrihet marrëveshje lidhur me çështjen e shtetësisë në takimin që do të ketë ...
Takim i kryetarit të komunës së Çairit Ganiu me ambasadoren britanike Gallovej

Takim i kryetarit të komunës së Çairit Ganiu me ambasadoren britanike Gallovej

07/04/2021
Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti sot në takim pune ekselencën e saj, ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar Rejçell Gallovej. Kreu i Ç...
Spasovski: I arrestuari në aferën me pasaportat ka pasur kontakt të përditshëm me Mickoskin

Spasovski: I arrestuari në aferën me pasaportat ka pasur kontakt të përditshëm me Mickoskin

07/04/2021
Ministri I Puënve të Brendshme (MPB) të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski tha të mërkurën se lideri i opozitës maqedonase Hristian Mickoski ka li...
Qeveria pa plan për kompensim pas mbylljes

Qeveria pa plan për kompensim pas mbylljes

06/04/2021
Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen...
Masat i vendosim në prag të festave, me qëllim që të dashurit t’i kemi në numër dhe në tryezë, tha Zaevi

Masat i vendosim në prag të festave, me qëllim që të dashurit t’i kemi në numër dhe në tryezë, tha Zaevi

05/04/2021
Numri i rasteve të reja po rritet, po ashtu edhe i viktimave. Kapacitetet spitalore janë duke e përjetuar stërmbushjen më të madhe që nga fillimi i pa...
Izet Mexhiti tregon arsyet pse votoi kunder shtyerjes së regjistrimit

Izet Mexhiti tregon arsyet pse votoi kunder shtyerjes së regjistrimit

04/04/2021
Ditën e djeshme (datë 2 prill) u votua për shtyerjen e regjistrimit, kjo u dakordua mes Zaev dhe Mickovsi në takimin e tyre që patën me qëllim për rru...
Dude Balje për vizitë në Shkup: Maqedonia ta marrë shembull Ligjin zgjedhor të Kosovës

Dude Balje për vizitë në Shkup: Maqedonia ta marrë shembull Ligjin zgjedhor të Kosovës

04/04/2021
Deputetja boshnjake në Kuvendin e Kosovës, Dude Balje, sot ka realizuar vizitë në Shkup, ku është takuar me deputetin Zeqir Ramçiloviq. Duke pasur ...
Shtyhet procesi i regjistrimit

Shtyhet procesi i regjistrimit

02/04/2021
Ka përfunduar senaca në të cilën duhej të votohej për ndryshimin e Ligjit për regjistrim të popullsisë, me të cilin procedura e regjistrimit shtyhet p...
Naser Ziberi e ka vizituar Kamçevin në burg, i brengosur për kushtet e tij

Naser Ziberi e ka vizituar Kamçevin në burg, i brengosur për kushtet e tij

02/04/2021
Siç merr vesh jozyrtarisht portali PlusInfo, Avokati i Popullit, Naser Ziberi, e ka vizituar Kamçevin në burg dhe në raportin e tij ka shkruqar se në ...
Zaev: Diaspora sot ndodhet jashtë nesër mund të jetë këtu, ne do t’i regjistrojmë të gjithë qytetarët pavarësisht ku jetojnë

Zaev: Diaspora sot ndodhet jashtë nesër mund të jetë këtu, ne do t’i regjistrojmë të gjithë qytetarët pavarësisht ku jetojnë

02/04/2021
Kryeministri Zoran Zaev sot duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve në lidhje me deklaratën e Hrisitjan Mickoskit se diaspora do të evidentohet dhe ...
Regjistrimi, ASH-AAA dorëzon 200 amendamente

Regjistrimi, ASH-AAA dorëzon 200 amendamente

01/04/2021
Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa ka dorëzuar 200 amendamente në Komisionin për Çështje Evropiane në lidhje me Propozim-Ligjin për ndr...
1 2 3 73 11 / 799 POSTS