"> Rajoni – ShkupiLajm.com

Category: Rajoni

1 2 3 134 11 / 1472 POSTS
Bllokimi i Aeroportit të Rinasit, policia areston disa kontrollorë

Bllokimi i Aeroportit të Rinasit, policia areston disa kontrollorë

08/04/2021
Policia e Shtetit ka nisur shoqërimin e disa prej kontrollorëve të Albcontrol në Rinas. Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tirane ka filluar hetimet pë...
Borisov e pranon se ka “pak gjasa” të formojë koalicion qeveritar në Bullgari

Borisov e pranon se ka “pak gjasa” të formojë koalicion qeveritar në Bullgari

08/04/2021
Kryeministri bullgar Boyko Borisov ka njoftuar se synon të krijojë koalicion qeveritar pasi partia e tij e qendrës së djathtë ka dalë e para në zgjedh...
Maqedoni: “Covid-pasaporta” për të hyrë në Greqi do të jetë digjitale

Maqedoni: “Covid-pasaporta” për të hyrë në Greqi do të jetë digjitale

07/04/2021
Pasaporta-covid e Maqedonisë për udhëtim në Greqi do të jetë digjitale. Ministria e Shëndetësisë tashmë e ka konfirmuar si do të duket pasaporta, p...
RMV pret ndryshime të raporteve pas zgjedhjeve në Bullgari

RMV pret ndryshime të raporteve pas zgjedhjeve në Bullgari

05/04/2021
Në Bullgari sot po mbahen zgjedhjet parlamentare, pas të cilave Maqedonia e Veriut pret intensifikim të dialogut për çështjet e hapura që kanë bllokua...
Osmani: Do të jem unifikuese, nuk jemi shumë për t’u ndarë

Osmani: Do të jem unifikuese, nuk jemi shumë për t’u ndarë

05/04/2021
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është shprehur se do të punojë në interes të vendit nga pozita që ka marr sot. “Kosovën duhet ta bëjmë gjithë ...
Liderët e partive shqiptare në Maqedoni urojnë Vjosa Osmanin

Liderët e partive shqiptare në Maqedoni urojnë Vjosa Osmanin

05/04/2021
Liderët e partive shqiptare në Maqedoni kanë uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj për President të Republikës së Kosovës. Lideri i BDI-së në uri...
KOSOVË: Deri kur mund të përsëritet votimi nëse nuk bëhen 80 vota në kuti?

KOSOVË: Deri kur mund të përsëritet votimi nëse nuk bëhen 80 vota në kuti?

04/04/2021
Kuvendi i Kosovës është mbledhur dhe po voton për zgjedhjen e presidentit. Në votimin e parë nuk u arrit të bëhen 80 vota në kuti, që do të jepte mund...
VV refuzon kërkesën e Abdixhikut për tërheqjen e iniciativës së ndryshimit të Ligjit për Zgjedhje

VV refuzon kërkesën e Abdixhikut për tërheqjen e iniciativës së ndryshimit të Ligjit për Zgjedhje

02/04/2021
Lëvizja Vetëvendosje ka refuzuar kërkesën e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), për tërheqjen e iniciativës së ndryshimit të Ligjit për...
Ballkani Perëndimor në numra: Sa vaksina anti-COVID janë siguruar dhe sa persona janë vaksinuar

Ballkani Perëndimor në numra: Sa vaksina anti-COVID janë siguruar dhe sa persona janë vaksinuar

01/04/2021
Përderisa bota është nën ndikimin e valës së re të pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), shumica e vendeve të Ballkanit Perëndimor janë duke u ...
Sondazhi i italianëve: PS ruan shumicën në Tiranë ndërsa LSI në pikiatë në Durrës, ja si parashikohet PD

Sondazhi i italianëve: PS ruan shumicën në Tiranë ndërsa LSI në pikiatë në Durrës, ja si parashikohet PD

01/04/2021
Report Tv dhe Instituti prestigjioz italian Piepoli, sjellin sondazhin e pestë për zgjedhjet politike të 25 prillit. Sondazhi i pestë vjen në kohën...
Më 14 maj Greqia hap kufirin me Maqedoninë e Veriut

Më 14 maj Greqia hap kufirin me Maqedoninë e Veriut

31/03/2021
Më 14 maj Greqia do ta hap kufirin për hyrje të shtetasve të Maqedonisë së Veriut, njoftoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Ai tha se këtë m...
1 2 3 134 11 / 1472 POSTS