"> Rajoni – ShkupiLajm.com

Category: Rajoni

1 2 3 110 11 / 1206 POSTS
I vranë burrin në krah të saj/ Zbardhet dëshmia e gruas…

I vranë burrin në krah të saj/ Zbardhet dëshmia e gruas…

26/10/2020
Gjatë mëngjesit të sotshëm është qëlluar për vdekje me armë Ahmet Toska, 50-vjeçar nga Fieri. Ai u vra me armë zjarri, i qëlluar në kokë pranë pranë ...
Koronavirusi në Kosovë, 2 të vdekur dhe 186 raste të reja për 24 orë

Koronavirusi në Kosovë, 2 të vdekur dhe 186 raste të reja për 24 orë

25/10/2020
Dy persona kanë vdekur dhe 186 raste me Covid-19 janë shënuar në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit. Ndërsa, 54 persona janë shëruar, përcjell Bota s...
Shqipëri, 299 të infektuar nga COVID-19, 4 pacientë humbën jetën

Shqipëri, 299 të infektuar nga COVID-19, 4 pacientë humbën jetën

25/10/2020
Ndonëse ka dhjetë ditë që në Shqipëri po aplikohet edhe maska e detyrueshme që jashtë shtëpisë, efektet e saj duken inekzistente, pasi shifrat e të in...
Rama, Vuçiq dhe Zaev takohen online/ Diskutojnë për Minishengenin Ballkanik, ftesë edhe Kosovës

Rama, Vuçiq dhe Zaev takohen online/ Diskutojnë për Minishengenin Ballkanik, ftesë edhe Kosovës

25/10/2020
Udhëheqësit e qeverive të Ballkanit Perëndimor do të bëjnë përpjekjen e radhës për të çuar përpara iniciativën e Shengenit Ballkanit. Top Channel k...
Kosovë: Përplasje në koalicionin qeverisës për departamentin kundër korrupsionit

Kosovë: Përplasje në koalicionin qeverisës për departamentin kundër korrupsionit

25/10/2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe kryeministri Avdullah Hoti u përplasën të shtunën në distancë rreth vendimit të qev...
Kroaci: Sulmohet kryeministri?!

Kroaci: Sulmohet kryeministri?!

25/10/2020
Që nga sulmi ndaj selisë së qeverisë po debatohet në Kroaci intensivisht për mënyrën e veprimit me ekstremistët e djathtë. Edhe partia nacional-konser...
Milaim Zeka: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit është konfirmuar, vendi shkon në zgjedhje

Milaim Zeka: Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit është konfirmuar, vendi shkon në zgjedhje

23/10/2020
Milaim Zeka në një intervistë për A2 ka folur mbi Gjykatën Speciale duke u shprehur se tashmë akuza ndaj Thaçit, Veselit dhe të tjerëve është tashmë e...
Kosovë: Masë paraburgimi për një zyrtar të thesarit të shtetit

Kosovë: Masë paraburgimi për një zyrtar të thesarit të shtetit

23/10/2020
Në Kosovë Gjykata Themelore në Prishtinë i caktoi masën e paraburgimit prej 30 ditësh një zyrtari të thesarit të shtetit i cili u arrestua një ditë më...
“Ja si e fshehën trupin e babait”, djali i Remzi Hoxhës hedh dyshimet e forta

“Ja si e fshehën trupin e babait”, djali i Remzi Hoxhës hedh dyshimet e forta

23/10/2020
Djali i Remzi Hoxhës, Ardian Hoxha, deklaroi se rasti i babait të tij nuk është i komplikuar, por i thjeshtë. Ardian Hoxha theksoi se për të zbardhur ...
Në Kosovë për të dytën ditë me radhë pa vdekje nga kurora, sot 159 të infektuar

Në Kosovë për të dytën ditë me radhë pa vdekje nga kurora, sot 159 të infektuar

22/10/2020
Për të dytën ditë me radhë, nuk është raportuar asnjë vdekje nga Kovid-19 në Kosovë, duke lënë numrin e të vdekurve në 657. Sipas Institutit Kombët...
U VODHËN TEPËR LEHTË 2 MILIONË EURO NGA THESARI

U VODHËN TEPËR LEHTË 2 MILIONË EURO NGA THESARI

22/10/2020
Kosova është trazuar nga lajmi se një punëtor i Thesarit të Kosovës me iniciale L.G. dyshohet se, përmes katër transaksioneve të ndryshme, ka bërë tra...
1 2 3 110 11 / 1206 POSTS