"> Shëndetësi – ShkupiLajm.com

Category: Shëndetësi

1 2 3 130 11 / 1430 POSTS
1.092 raste të reja, 2003 të shëruar dhe 32 të vdekur nga Covid 19

1.092 raste të reja, 2003 të shëruar dhe 32 të vdekur nga Covid 19

10/04/2021
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 5569 testime, ndërsa janë regjistruar 1092 raste të reja me Covid-19. Insitut...
shifrat e larta në Maqedoninë e Veriut, 42 viktima dhe 1174 raste të reja brenda 24 orëve

shifrat e larta në Maqedoninë e Veriut, 42 viktima dhe 1174 raste të reja brenda 24 orëve

09/04/2021
Betejën me Koronavirusin në 24 orët e fundit 117e kanë humbur 42 persona, 15 prej të cilëve vetëm në Shkup. 4 viktima janë regjistruar në Kumanovë, ng...
Edhe sot numër katërshifror i të infektuarve me Covid-19

Edhe sot numër katërshifror i të infektuarve me Covid-19

08/04/2021
Shënohet numër katërshifror i rasteve pozitive me Covid-19 edhe në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raporton se ...
51 të vdekur e 1.302 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

51 të vdekur e 1.302 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

07/04/2021
Gjatë ditës së mërkurë në Maqedoninë e Veriut kanë vdekur 51 persona ndërkaq janë shënuar 1.302 raste të reja si pasojë e COVID-19. Gjatë 24 orëve ...
Për një javë janë regjistruar 260 viktima nga Covid-19, janë shëruar 4.861 persona

Për një javë janë regjistruar 260 viktima nga Covid-19, janë shëruar 4.861 persona

07/04/2021
Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar raportin javor për situatën me virusin Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Gjatë periudhës prej 29 mars deri...
A po hezitojnë punëtorët shëndetësorë që ta marrin AstraZenecan?

A po hezitojnë punëtorët shëndetësorë që ta marrin AstraZenecan?

07/04/2021
Në Kosovë, në javën e parë të fillimit të imunizimit kundër koronavirusit, pak më shumë se 3.000 punëtorë shëndetësorë janë vaksinuar. Sipas të dhënav...
Janë regjistruar 1259 raste të reja me Kovid-19, 45 të vdekur, 751 pacientë të shëruar

Janë regjistruar 1259 raste të reja me Kovid-19, 45 të vdekur, 751 pacientë të shëruar

06/04/2021
Ministria e Shëndetësisë informon, në pajtim me të dhënat nga Instituti për shëndet publik se në 24 orët e fundit janë bërë 4.555testime, ndërsa janë ...
Karaxhovski: Pesë janë qytetet në gjendjen më kritike

Karaxhovski: Pesë janë qytetet në gjendjen më kritike

05/04/2021
Drejtorit i Komisioni për Sëmundje, Zharko Karaxhovski, tha se pesë qytete janë kritike, ku faktori i transmetimit R0 është mbi 1. “Gjendja epidemi...
37 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

37 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

05/04/2021
37 persona kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Ndërkaq, nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste t...
Vaksinimi masiv fillon nesër, janë caktuar termine për 3000 qytetarë

Vaksinimi masiv fillon nesër, janë caktuar termine për 3000 qytetarë

04/04/2021
Vaksinimi masiv i popullatës kundër Kovid-19 në vend do të fillojë zyrtarisht nesër, e hënë, me “Sputnik V”. Vaksinimi do të bëhet në pikat në A1 Aren...
Bilanc tragjik nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, 50 viktima në 24 orët e fundit

Bilanc tragjik nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, 50 viktima në 24 orët e fundit

02/04/2021
Në 24 orët e fundit, Maqedonia e Veriut ka regjistruar 1320 infeksione të reja nga 4174 testime të kryera. Vatra më e nxehtë mbetet Shkupi me 580 rast...
1 2 3 130 11 / 1430 POSTS