"> Shkupi – ShkupiLajm.com

Category: Shkupi

1 2 3 74 11 / 806 POSTS
Nga do të qarkullojë tramvaji në Shkup

Nga do të qarkullojë tramvaji në Shkup

09/04/2021
Njëri nga projektet e “Shkupi – qyteti i gjelbër”, është edhe i paralajmëruari transporti i shpejtë i autobusëve – tramvaji. Projekti do të realizo...
Çair: Çdo lagje me parking të ndriçuar

Çair: Çdo lagje me parking të ndriçuar

09/04/2021
Komuna e Çairit intenzivisht është duke punuar në hapjen e vendpakringjeve të reja, një premtim ky që po realizohet falë angazhimit të kryetarit të k...
39-vjeçari nga Shkupi, viktima më e re në moshë nga Covid-19

39-vjeçari nga Shkupi, viktima më e re në moshë nga Covid-19

08/04/2021
Një 39-vjeçar nga Shkupi, është viktima më e re në moshë që është regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Nga Shkupi, janë edhe 6 v...
Vendimet per muajin e shenjte te ramazanit nga Myftinia BFI-se ne  Shkup (Foto)

Vendimet per muajin e shenjte te ramazanit nga Myftinia BFI-se ne Shkup (Foto)

08/04/2021
Në bazë të nenit 31/6 nga Kushtetuta e BFI në RMV, në mbledhjen e rregullt të anëtarëve të Myftinisë së Shkupit të mbajtur më 06.04.2021 u sollën: ...
SHKUPI ME MBI 10 MIJË RASTE AKTIVE ME CORONAVIRUS

SHKUPI ME MBI 10 MIJË RASTE AKTIVE ME CORONAVIRUS

08/04/2021
Dje Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 626 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Sipas qyteteve në...
Me hekurudhën e qytetit, në rajonin e Shkupit, do të udhëtohej të paktën dy herë më shpejt sesa me autobus (Infografik)

Me hekurudhën e qytetit, në rajonin e Shkupit, do të udhëtohej të paktën dy herë më shpejt sesa me autobus (Infografik)

07/04/2021
Krahasimi i orareve të NQP-Shkup dhe Hekurudhave të RMV-Transporti tregon se trenit për udhëtarë nga Qendra e Transportit përmes Lisicës, Draçevës d...
MAKFIRJA, SFIDUESJA E LINJËS 35! Shqiptarja e vetme shofere e autobusëve në NPK

MAKFIRJA, SFIDUESJA E LINJËS 35! Shqiptarja e vetme shofere e autobusëve në NPK

06/04/2021
Është një rast i rrallë, në një profesion ku duket se i takon “botës së burrave”, shoferja me stazh është edhe shqiptarja e vetme që ka vendosur të th...
Sot pritet të nis vaksinimi masiv kundër COVID-19

Sot pritet të nis vaksinimi masiv kundër COVID-19

05/04/2021
Në sallën “Boris Trajkovski” sot pritet të nis vaksinimi masiv kundër Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Për sot është paraparë vaksinimi i 3000 qytetar...
Ndodh edhe kjo, ish kryetari i komunës blen dyqan 500 mijë euro, pa paguar asnjë denarë

Ndodh edhe kjo, ish kryetari i komunës blen dyqan 500 mijë euro, pa paguar asnjë denarë

05/04/2021
Maqedonia e Veriut është vend i çudirave, prandaj pak njerëz do të habiten kur të lexojnë edhe “margaritarin” e fundit. Një ish kryetar komune, i cili...
Kryetari i Çairit, Visar Ganiu ngushëllon familjen Sereçi

Kryetari i Çairit, Visar Ganiu ngushëllon familjen Sereçi

02/04/2021
Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu ka ngushëlluar familjen Sereçi. “Shumë pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit dhe gazetarit...
Protesta kundër “rasteve të montuara” në Shkup, marshi ka shpalosur një flamur të madh kuq e zi (VIDEO)

Protesta kundër “rasteve të montuara” në Shkup, marshi ka shpalosur një flamur të madh kuq e zi (VIDEO)

02/04/2021
Sot në Shkup protestohet kundër aktgjykimit të rastit “Monstra” dhe rasteve tjera “të montuara” njofton Portalb.mk. 14.30 – Marshi ka arritur afër Bi...
1 2 3 74 11 / 806 POSTS