"> Showbiz – ShkupiLajm.com

Category: Showbiz

1 2 3 30 11 / 322 POSTS
Anxhela Peristeri tërhoqi vëmendjen e mediave të huaja me fustanin nga dizajneri shqiptar

Anxhela Peristeri tërhoqi vëmendjen e mediave të huaja me fustanin nga dizajneri shqiptar

18/05/2021
Anxhela Peristeri do të përfaqësojë këtë vit Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”. Së fundmi ajo ka tërhequr vëmendjen e mediave turke me para...
Sa vite përpara u duhen shkencëtarëve për të ndaluar një asteroid shkatërrues

Sa vite përpara u duhen shkencëtarëve për të ndaluar një asteroid shkatërrues

17/05/2021
Muajin e shkuar, ekspertë nga NASA dhe agjenci të tjera hapësinore nëpër botë, u përballën me një skenar shqetësues hipotetik: Një asteroid misterioz ...
Nëna shqiptare pas lindjes braktis foshnjën, shpallet në kërkim nga policia

Nëna shqiptare pas lindjes braktis foshnjën, shpallet në kërkim nga policia

16/05/2021
Një grua në Prishtinë pasi ka lindur, raportohet se ka braktisur foshnjën e saj. Sipas policisë, rasti i pazakontë ka ndodhur dje në mesditë. Po...
Kadrie Canolli, modelja më e bukur në Kosovë?!

Kadrie Canolli, modelja më e bukur në Kosovë?!

11/05/2021
Ajo është e njohur nga skeqet humoristike me grupin TIGRAT dhe ndiqet nga 47 mijë ndjekës të cilët e përcjellin me kuriozitet të madh dhe me simpati t...
E pickojnë 40 bletë, burri nga Prishtina thotë se është shëruar nga reuma

E pickojnë 40 bletë, burri nga Prishtina thotë se është shëruar nga reuma

10/05/2021
Armend Shala nga Barileva e Prishtinës merret me bletari. Për të nisur këtë punë, ai thotë se nuk duhen shumë investime. Ai dhe familja e tij kanë ...
Ana e vogël e mundi Covid-19 dhe kancerin, pamjet prekëse nga Shkupi bëhen virale

Ana e vogël e mundi Covid-19 dhe kancerin, pamjet prekëse nga Shkupi bëhen virale

10/05/2021
Klinika për sëmundje të fëmijëve ka vazhduar me sfida të fituara për fëmijët që shërohen nga sëmundje malinje. Ata këtë herë kanë publikuar tregimi...
“KULLA CIEL” HOTELI MË I LARTË NË BOTË PRITET TË PËRFUNDOJË NË 2023

“KULLA CIEL” HOTELI MË I LARTË NË BOTË PRITET TË PËRFUNDOJË NË 2023

05/05/2021
Njeriu që ndërtoi hotele në Dubai, vë në zbatim projektin ambicioz Kulla Ciel që do të ndërtohet në Dubai, pritet të jetë hoteli më i lartë në botë...
Shiten për 5 miliardë dollarë kompanitë “Yahoo” dhe “AoL”

Shiten për 5 miliardë dollarë kompanitë “Yahoo” dhe “AoL”

05/05/2021
“AoL” dhe “Yahoo” janë duke u shitur përsëri, këtë herë te një firmë private kapitali. Kompania “Verizon” do t’ia shesë për 5 miliardë dollarë firmës ...
Britney Spears është e zhgënjyer nga të gjithë dokumentarët që flasin për jetën e saj

Britney Spears është e zhgënjyer nga të gjithë dokumentarët që flasin për jetën e saj

05/05/2021
“New York Times” publikoi së fundmi një dokumentar për jetën e Britney Spears dhe jetën e saj të kontrolluar, dokumentar i cili u quajt “Framing Britn...
Voziste 201 km në orë, gjobitet nga policia

Voziste 201 km në orë, gjobitet nga policia

04/05/2021
Dje (03.05.2021) nëpunësit e SPB-Tetovë, ka vazhduar me kontrollet e rregullta për të sanksionuar shoferët që vozisin me shpejtësi më të madhe se e le...
Dalin detaje të reja që lidhen me ndarjen e Bill dhe Melinda Gates

Dalin detaje të reja që lidhen me ndarjen e Bill dhe Melinda Gates

04/05/2021
Sipas People, çifti nuk kishte një marrëveshje para martesore dhe është zbuluar se ata kanë hyrë në një marrëveshje ndarjeje e cila përcakton rregulla...
1 2 3 30 11 / 322 POSTS