"> Showbiz – ShkupiLajm.com

Category: Showbiz

1 2 3 28 11 / 304 POSTS
MAKFIRJA, SFIDUESJA E LINJËS 35! Shqiptarja e vetme shofere e autobusëve në NPK

MAKFIRJA, SFIDUESJA E LINJËS 35! Shqiptarja e vetme shofere e autobusëve në NPK

06/04/2021
Është një rast i rrallë, në një profesion ku duket se i takon “botës së burrave”, shoferja me stazh është edhe shqiptarja e vetme që ka vendosur të th...
Njihuni me robotin që prodhon karrige për 9 minuta

Njihuni me robotin që prodhon karrige për 9 minuta

01/04/2021
‘Limitet’ e një roboti u testuan duke e vënë në provë për prodhimin e një karrigeje.Shkencëtarët në Universitetin Teknologjik Nanyang, Singapor tregua...
Kinezët lëshuan në qarkullim “Autostradën më të bukur në Botë” (VIDEO)

Kinezët lëshuan në qarkullim “Autostradën më të bukur në Botë” (VIDEO)

01/04/2021
Autostrada e cila po quhet “më e bukura” është hapur për qarkullim në provincën Hunan të Kinës. Autostrada e re ndikon shumë në turizmin kinez duke l...
Si u bë 1 prilli “Dita e Gënjeshtrave”?

Si u bë 1 prilli “Dita e Gënjeshtrave”?

01/04/2021
Dita e Gënjeshtrave – festohet me 1 Prill çdo vit – është festuar për disa shekuj nga kultura të ndryshme, megjithëse origjina e saj e saktë mbetet nj...
Të gatuash suxhuk në llavën vullkanike

Të gatuash suxhuk në llavën vullkanike

24/03/2021
Mijëra njerëz janë shpërngulur për shkak të shpërthimit të vullkanit në Islandë. Vullkani shpërtheu pranë pranë kryeqytetit, Reykjavik, transmeton ...
Tunel i parë në botë për anijet/ Norvegjia planifikon të realizojë projektin e çuditshem dhe madheshtor

Tunel i parë në botë për anijet/ Norvegjia planifikon të realizojë projektin e çuditshem dhe madheshtor

24/03/2021
Norvegjia pritet të kapë një tjetër stad me projektin e ri që kërkon të vërë në zbatim. Ky shtet pritet të ndërtojë tunelin e parë në botë të anije...
Digjet kështjella gjigante simbol i koronavirusit

Digjet kështjella gjigante simbol i koronavirusit

23/03/2021
Një kështjellë gjigante u dogj në një festival tradicional në Rusi. Imazhi prej druri ishte një simbol i koronavirusit, një festë parakristiane që sim...
Rita Ora tregon tatuazhin e saj të preferuar, është në shqip

Rita Ora tregon tatuazhin e saj të preferuar, është në shqip

23/03/2021
Rita Ora prej disa kohësh ndodhet në Australi ku po merr pjesë si juri në spektaklin “The Voice”. Në një intervistë ajo ka treguar se 30-vjetori e ...
Videoja e gruas që largon bletët pa asnjë mjet mbrojtës është më e popullarizuara në TikTok me 60 milionë shikime

Videoja e gruas që largon bletët pa asnjë mjet mbrojtës është më e popullarizuara në TikTok me 60 milionë shikime

22/03/2021
Një video e një bletare që zhvendos njerëzisht mijëra bletë nga një kasolle e oborrit të shtëpisë është bërë virale në TikTok, me pronaren e videos që...
Ndodh në Kosovë: Qytetari kap zogun me dy koka (FOTO)

Ndodh në Kosovë: Qytetari kap zogun me dy koka (FOTO)

21/03/2021
Në Rahovec ka ndodhur një ngjarje interesante ku shihet një zog me dy koka në duart e një qytetari. Ngjarjen e ka treguar përmes fotografisë ...
JAPONEZËT NUK E SHOQËROJNË USHQIMIN ME UJË!

JAPONEZËT NUK E SHOQËROJNË USHQIMIN ME UJË!

19/03/2021
Japonezët besojnë se uji mund të ndërhyjë në “zjarrin tuaj të tretjes”, duke e bërë më të vështirë për trupin tuaj të tret një vakt. Dhe megjithëse hi...
1 2 3 28 11 / 304 POSTS