"> Sport – ShkupiLajm.com

Category: Sport

1 2 3 15 11 / 157 POSTS
Nuk përmbahet Granit Xhaka, e kap për fyti kundërshtarin dhe përjashtohet nga loja (VIDEO)

Nuk përmbahet Granit Xhaka, e kap për fyti kundërshtarin dhe përjashtohet nga loja (VIDEO)

14/12/2020
Granit Xhaka është ndëshkuar me karton të kuq në minutën e 59-të të ndeshjes Arsenal – Burnley. Futbollisti shqiptar ka kapur për fyti kundërshtari...
Anthony Joshua mposht bullgarin Pulev dhe paralajmëron duel me Tyson Furi-n

Anthony Joshua mposht bullgarin Pulev dhe paralajmëron duel me Tyson Furi-n

13/12/2020
Anglezi me origjinë nigeriane, Anthony Joshua është konfirmuar kampion bote në peshat super të rënda, pasi ka triumfuar mbrëmjen e djeshme në “Wembley...
Zinedine Zidane në fije të perit, në Madrid zbulojnë emrat e kandidatëve

Zinedine Zidane në fije të perit, në Madrid zbulojnë emrat e kandidatëve

03/12/2020
Humbja e fundit kundër Shakhtar ka tronditur në themel stolin e Zinedine Zidane, një humbje që vjen në vazhdën e rezultateve jo pozitive, një situatë ...
Lionel Messi i jep lamtumirën legjendës së futbollit: Ditë e trishtuar për argjentinasit, Diego është i përjetshëm

Lionel Messi i jep lamtumirën legjendës së futbollit: Ditë e trishtuar për argjentinasit, Diego është i përjetshëm

25/11/2020
Futbollisti Lionel Messi gjithashtu është i tronditur nga vdekja e Diego Maradona , i cili ndërroi jetë ditën e sotme, pas një sulmi në zemër. Ai ka p...
Heroi i Shqipërisë me dy gola, flet Sokol Cikalleshi

Heroi i Shqipërisë me dy gola, flet Sokol Cikalleshi

18/11/2020
Sokol Cikalleshi ishte padyshim një nga më të mirët e ndeshjes e sotme ndaj Bjellorusisë, me dy golat e shënuar. Ai në një prononcimin për “RTSH”, pa...
VIDEO/ Shpërdorime pa fund dhe 3 gola, mbyllet pjesa e parë në “Air Albania”

VIDEO/ Shpërdorime pa fund dhe 3 gola, mbyllet pjesa e parë në “Air Albania”

15/11/2020
Shqipëri–Kazakistan 2-1 Sfida e 5-të e Nations League Grupi C / Stadiumi “Air Albania” Ora 18:00 Shqipëria: Berisha, Veseli, Ismajli, Gjimshi...
Qeveria do të shpërblejë me nga 10 mijë euro futbollistët që çuan Maqedoninë e Veriut në Europian

Qeveria do të shpërblejë me nga 10 mijë euro futbollistët që çuan Maqedoninë e Veriut në Europian

13/11/2020
Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka njoftuar me anë të një statusi në fejbuk ka njoftuar se Qeveria ka marrë vendim për t’i shpërblyer futbollistët e ...
Jemi të gëzuar dhe nga zemra i uroj futbollistët për suksesin historik

Jemi të gëzuar dhe nga zemra i uroj futbollistët për suksesin historik

12/11/2020
Përfaqësuesja jonë tregoj forcë, karrakter dhe rrumballaksoi epitetin – herojët e sportit. Futbollistët, stafi teknik dhe të gjithë në FFM dhe medi...
BARCELONA EMËRON PRESIDENTIN E PËRKOHSHËM

BARCELONA EMËRON PRESIDENTIN E PËRKOHSHËM

28/10/2020
Maria Bartomeu dha dorëheqje nha posti i presidentit, për këtë Barcelona ka emëruar presidentin e përkohshëm i cili do të jetë, Cales Tusquets. Ai ...
Khabib Nurmagomedov pensionohet nga ndeshjet  ne UFC

Khabib Nurmagomedov pensionohet nga ndeshjet ne UFC

25/10/2020
Kampioni i botës në UFC, Khabib Nuramagomedov pas fitores kundër Justin Gaethje ka paralajmëruar tërheqjen nga ky sport. “Kjo ishte ndeshja ime e p...
Ronaldo sërisht pozitiv me “COVID 19”

Ronaldo sërisht pozitiv me “COVID 19”

22/10/2020
Kristiano Ronaldo ka dalë pozitiv edhe në testimin e dytë për “COVID-19”. Sipas gazetës portugeze “Corriere de Manha”, ka dalë pozitiv edhe në testin ...
1 2 3 15 11 / 157 POSTS