"> Lionel Messi i jep lamtumirën legjendës së futbollit: Ditë e trishtuar për argjentinasit, Diego është i përjetshëm – ShkupiLajm.com
Lionel Messi i jep lamtumirën legjendës së futbollit: Ditë e trishtuar për argjentinasit, Diego është i përjetshëm

Lionel Messi i jep lamtumirën legjendës së futbollit: Ditë e trishtuar për argjentinasit, Diego është i përjetshëm

Shpërndaje

Futbollisti Lionel Messi gjithashtu është i tronditur nga vdekja e Diego Maradona , i cili ndërroi jetë ditën e sotme, pas një sulmi në zemër. Ai ka postuar një foto së bashku melegjendën e futbollit sakaq krahas saj shkruan se Diego është i përjetshëm. Po ashtu ai ka ngushulluar familjen për humbjen e madhe ku ndër të tjera thotë se do t;i kujtoj gjithmonë momentet që ka kaluar me Maradonën.

“Është një ditë shumë e trishtuar për të gjithë Argjentinasit dhe për futbollin . Ai na lë, por nuk do të shkojë … larg, sepse Diego është i përjetshëm. Unë mbaj në zemrën time të gjitha momentet e bukura që kam jetuar me të dhe dua të shpreh ngushëllimet e mia të përzemërta për të gjithë familjen dhe miqtë e tij. Pusho në paqe ”.– shkruan ai.

https://www.instagram.com/p/CIBeukIlowA/?utm_source=ig_web_copy_link

COMMENTS