"> Maqedonia shtrëngon masat anti-covid, nis ora policore – ShkupiLajm.com
Maqedonia shtrëngon masat anti-covid, nis ora policore

Maqedonia shtrëngon masat anti-covid, nis ora policore

Shpërndaje

Shtrëngohen masat anti-Covid edhe në Maqedoni të Veriut.

Qeveria ka miratuar propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive që ora policore të fillojë nga ora 20 deri në orën 5 të mëngjesit, ndërsa nga e mërkura mbyllen lokalet, objektet hotelierike, gastronomitë, klubet, fitnes qendrat, grumbullimet, punëtoritë, konferencat dhe bastoret.

Sipas ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe kjo masë do të zgjasë deri më 20 prill dhe ka për qëllim kontrollimin e pandemisë para festave fetare që pasojnë.

COMMENTS