"> Mickoski: Në Maqedoni, mafia ka shtetin e saj, të dorëhiqet menjëherë Qeveria – ShkupiLajm.com
Mickoski: Në Maqedoni, mafia ka shtetin e saj, të dorëhiqet menjëherë Qeveria

Mickoski: Në Maqedoni, mafia ka shtetin e saj, të dorëhiqet menjëherë Qeveria

Shpërndaje

Kryetari i VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski bëri thirrje që qeveria të japë dorëheqjen pasi policia nuk arriti të gjente sot Sasho Mijalkov, i cili ishte akuzuar në çështjen “Zielfestung” dhe vendimi i të cilit pritej të shqiptohej të Premten.

“Kam thënë shumë kohë më parë se mafia ka shtetin e saj. Nuk ka rregull që ata nuk e kanë thyer.
Jepni dorëheqjen menjëherë nga qeveria!” Tha Mickoski./InfoShqip.com

COMMENTS