"> “Pas Kroacisë tani edhe Austria e Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë” – ShkupiLajm.com
“Pas Kroacisë tani edhe Austria e Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë”

“Pas Kroacisë tani edhe Austria e Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë”

Shpërndaje

Ish-komandanti i UÇK-së në Koshare dhe ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha ka thënë se pas Kroacisë, tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë.

Kështu u shpreh Berisha përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Është radha e Presidentes, Vjosa Osmani ose Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti apo Kryeparlamentarit, Glauk Konjufca që të veprojnë institucionalisht”, tha ai.

https://www.facebook.com/hisenberisha327/posts/2916538308601093

COMMENTS