"> SHKUPI ME MBI 10 MIJË RASTE AKTIVE ME CORONAVIRUS – ShkupiLajm.com
SHKUPI ME MBI 10 MIJË RASTE AKTIVE ME CORONAVIRUS

SHKUPI ME MBI 10 MIJË RASTE AKTIVE ME CORONAVIRUS

Shpërndaje

Dje Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 626 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 312, Prilep – 77, Veles – 33, Kumanovë – 31, Gostivar – 26, Manastir – 22, Kavadar – 19, Tetovë – 18, Shtip – 15, Negotinë dhe Gjevgjeli nga 12, Koçan – 9, Strumicë – 7, Kriva Pallankë, Radovish, Probishtip dhe Demir Kapi nga 4, Bogdanci – 3, Kërçovë, Sveti Nikollë, Berovë, Krushevë dhe Demir Hisar nga 2, Dellçevë, Resnjë, Vinicë dhe Kratovë nga 1, transmeton Telegrafi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 137.728, numri i pacientëve të shëruar është 111.765, numri i vdekjeve është 4.072, ndërsa numri i rasteve aktive është 21.891.

Për nga numri më i madh i rasteve aktive me coronavirus kryeson Shkupi 10.838, pason Kumanova me 1.150, Manastiri 1.149, Prilepi me 1,055.

COMMENTS