"> ballina – ShkupiLajm.com

Tag: ballina

1 2 3 662 11 / 7278 POSTS
Inxhinierët kinezë realizojnë tankun e çuditshëm në formë sfere

Inxhinierët kinezë realizojnë tankun e çuditshëm në formë sfere

06/03/2021
Inxhinierët kinezë kanë realizuar një tank të çuditshëm në formë sferike. Ky lloj tanku është projektuar nga sovjetikët, por nuk u përdor kurrë. Kost...
Nëntë viktima dhe 722 raste të reja me virus

Nëntë viktima dhe 722 raste të reja me virus

06/03/2021
Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.701 teste të kryera janë regjistruar 722 raste të reja me Covid-19, respektivisht incidencë prej 20%. N...
AHMETI: QEVERI E ZGJERUAR VETËM NË RASTE TË VEÇANTA

AHMETI: QEVERI E ZGJERUAR VETËM NË RASTE TË VEÇANTA

06/03/2021
Oferta e liderit socialdemokrat dhe Kryeministrit Zaev që edhe opozita të futet në Qeveri, duket se nuk I ka pëlqyer Kryetarit të BDI-së, Ali Ahmetit...
VMRO-DPMNE: GATI PËR QEVERI EKSPERTËSH

VMRO-DPMNE: GATI PËR QEVERI EKSPERTËSH

06/03/2021
VMRO-DPMNE-ja ofertën e Zaevit për qeveri të unitetit e ka vlerësuar si konfirmim se Maqedonisë I duhet një qeveri e re dhe se shumica parlamentare ës...
ZAEVI OFERTË VMRO-DPMNE-së: EJANI BASHKË NË QEVERI!

ZAEVI OFERTË VMRO-DPMNE-së: EJANI BASHKË NË QEVERI!

06/03/2021
Në një intervistë për “Sloboden Peçat”, Kryeministri Zoran Zaev për herë të parë ka hapur mundësinë për formimin e Qeverisë për shpëtim kombëtar ku do...
SARAJ: FILLOI NDËRTIMI I POLIKLINIKËS

SARAJ: FILLOI NDËRTIMI I POLIKLINIKËS

06/03/2021
FILIPÇE: PËR MOMENTIN NUK KA NEVOJË PËR RESTRIKCIONE SHTESË Era e fortë nuk ishte pengesë për punëtorët që po punojnë intensivisht për ndërtimin e ...
Kompania e Behgjet Pacollit do të ndërtojë aeroportin e Vlorës me vlerë 103 mln Euro

Kompania e Behgjet Pacollit do të ndërtojë aeroportin e Vlorës me vlerë 103 mln Euro

06/03/2021
Vlora do të ketë një aeroport ndërkombëtar. Ndërtimi i këtij aeroporti në qytetin bregdetar jugor do të kushtojë plot 103.9 milionë Euro. Kompania ...
Infermierja mori ryshfet 300 euro, u denoncua nga kolegët mjekë

Infermierja mori ryshfet 300 euro, u denoncua nga kolegët mjekë

06/03/2021
Një infermiere e moshës 54-vjeçare, e cila punon në Klinikën Universitare për Ortopedi akuzohet nga Prokuroria se ka marrë ryshfet në vlerë prej 300 e...
Në Maqedoninë e Veriut janë të punësuar mbi 789 mijë qytetarë, derisa 1.6 milionë janë të aftë për punë

Në Maqedoninë e Veriut janë të punësuar mbi 789 mijë qytetarë, derisa 1.6 milionë janë të aftë për punë

06/03/2021
Në Maqedoninë e Veriut në tremujorin e fundit të vitit 2020 ka pasur 789 552 qytetarë të punësuar, derisa në periudhën e njëjtë të vitit paraprak ka p...
KODI ZGJEDHOR: NJË NJËSI ZGJEDHORE ME LISTA TË HAPURA

KODI ZGJEDHOR: NJË NJËSI ZGJEDHORE ME LISTA TË HAPURA

06/03/2021
PARTITË E VOGLA PROPOZOJNË NDRYSHIME Partitë më të vogla nuk do ti presin më dy partitë më të mëdha. Ata u mblodhën dhe propozuan ndryshime në Kodi...
Deputetët e parlamentit zviceran ngriten në këmbë dhe duartrokasin Vjosa Osmanin

Deputetët e parlamentit zviceran ngriten në këmbë dhe duartrokasin Vjosa Osmanin

06/03/2021
U.D., e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur me duartrokitje në Këshillin Kombëtar (Parlament) të Zvicrës gjatë vizitës së saj zyrtare. ...
1 2 3 662 11 / 7278 POSTS